1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
Aalberts
CABKA
VIA
Sigfox
Kaiser Kraft
Gotec
W sierpniu 2021 r. w Rosji zostało zarejestrowanych 114,1 tys. nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych, o 17 proc. mniej niż rok wcześniej.


Nadal najpopularniejsze pozostają auta marki Łada (19,4 tys., -32 proc.), wyprzedzając KIA (17,3 tys. sztuk, -13 proc.) i Hyundaia (14,1 tys. sztuk, -19 proc.).

- W sierpniu odnotowaliśmy znaczny o 17 proc. spadek sprzedaży samochodów w porównaniu do sierpnia 2020 r. - ocenia dr. Thomas Staertzel, szef stowarzyszenia AEBRUS. - O ile sytuacja popytowa pozostaje stabilna, o tyle ograniczenia produkcji wynikające z ogólnoświatowego braku komponentów elektronicznych nadal zwiększają różnicę między popytem a podażą, wpływając w ten sposób negatywnie na wyniki sprzedaży. Jak nic nie wskazuje na szybkie rozwiązanie tej sytuacji, spodziewamy się więc niestabilnej sytuacji sprzedażowej i dalszego spadku rynku w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Od początku 2021 roku w Rosji zostało zarejestrowanych 1,07 mln nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych. To o 21,3 proc. więcej niż przed rokiem.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Sigfox Poland Sp. z o.o.
MM Systemy Sp. z o.o.
Novacode Sp. z o.o.
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
Radpol S.A.
NGplast Sp. z o.o. - opakowania przemysłowe