Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Open Manufacturing Platform (OMP) powiększa się dzięki nowym członkom Komitetu Sterującego i nowo utworzonym grupom roboczym. OMP to inicjatywa założona w 2019 r., której celem jest wsparcie dla przedsiębiorstw produkcyjnych w zakresie skalowania innowacji zarówno poprzez współpracę międzybranżową oraz wymianę wiedzy i danych, jak i poprzez dostęp do nowych technologii.


Open Manufacturing Platform (OMP) powiększa się dzięki nowym członkom Komitetu Sterującego i nowo utworzonym grupom roboczym. OMP to inicjatywa założona w 2019 r., której celem jest wsparcie dla przedsiębiorstw produkcyjnych w zakresie skalowania innowacji zarówno poprzez współpracę międzybranżową oraz wymianę wiedzy i danych, jak i poprzez dostęp do nowych technologii. OMP założono pod patronatem Joint Development Foundation, która z kolei jest częścią Fundacji Linux. Członkowie założyciele - Microsoft i BMW Group - witają teraz Anheuser-Busch InBev, Bosch i ZF Friedrichshafen AG jako nowych członków Komitetu Sterującego. Komitet Sterujący OMP zatwierdził szereg grup roboczych skupiających się na kluczowych obszarach przemysłu, takich jak łączność IoT, modele danych semantycznych, architektura referencyjna IIoT oraz scentralizowane usługi dla autonomicznych systemów transportowych (ATS).

Wspólne podejmowanie wyzwań w całej branży

Rozwój inteligentnej produkcji prowadzi do wzrostu wydajności i produktywności, a jednocześnie niesie ze sobą nowe wyzwania. W obrębie branży starsze i zastrzeżone systemy doprowadziły do powstania silosów danych, które utrudniają dostęp do wiedzy operacyjnej i transformację. Ta znana przeszkoda dla całej branży wymaga często w ramach danej organizacji wysokich inwestycji przy początkowo niskiej wartości dodanej. OMP stworzono w celu rozwiązania tego właśnie problemu. Producenci i dostawcy wspólnie identyfikują i opracowują rozwiązania tych problemów. Platforma skupia ekspertów z całego sektora wytwórczego - w tym z branży produkcji dyskretnej i procesowej, transportu i dóbr konsumpcyjnych, zakładów przemysłowych i wielu innych.

- Naszym celem jest napędzanie skalowalnych innowacji w produkcji, skrócenie czasu tworzenia wartości i zwiększenie wydajności produkcji poprzez rozwiązywanie wspólnych wyzwań w ramach otwartej społeczności - powiedział Jürgen Maidl, dyrektor ds. logistyki sieci produkcyjnej BMW Group. - OMP pomaga firmom produkcyjnym uwolnić potencjał swoich danych, szybciej i bezpieczniej wdrażać rozwiązania przemysłowe oraz czerpać korzyści z zaangażowania przemysłu. Jednocześnie chroni własność intelektualną i przewagę konkurencyjną, zmniejsza ryzyko operacyjne i ogranicza nakłady finansowe -.

Skalowanie innowacji poprzez wspólne modele danych i otwarte standardy technologiczne

OMP działa pod patronatem Joint Development Foundation (JDF). JDF jest częścią Linux Foundation i zapewnia OMP infrastrukturę i ramy organizacyjne do tworzenia specyfikacji technicznych i promowania otwartych standardów branżowych. OMP wspiera inne koalicje, w tym OPC Foundation i platformę Industrie 4.0, oraz wykorzystuje istniejące standardy branżowe, architektury referencyjne typu open source i wspólne modele danych.

P90384428 highRes the first appearance
- Współpraca w całej branży jest centralnym elementem OMP umożliwiającym firmom produkcyjnym i ich partnerom w całym łańcuchu dostaw szybsze wprowadzanie ofert na rynek i skalowanie ich w celu tworzenia wartości - powiedział Scott Guthrie, wiceprezes ds. Cloud & AI w Microsoft. - Rozwiązania OMP są publikowane i udostępniane społeczności niezależnie od zastosowanej technologii, dostawcy rozwiązań lub platformy CC -.

Rdzeń OMP: grupy robocze zajmujące się uniwersalnymi wyzwaniami

- Rdzeniem OMP są grupy robocze składające się z członków z całego sektora, które tworzą ramy organizacyjne współpracy. Cieszymy się, że możemy dołączyć w czasie, gdy coraz częściej łączymy nasze zakłady produkcyjne w sieci i szukamy innowacyjnych sposobów na wykorzystanie ogromnej ilości generowanych danych - powiedział Tassilo Festetics, globalny wiceprezes ds. rozwiązań w Anheuser-Busch InBev. Pierwsze grupy robocze OMP koncentrują się na takich tematach jak łączność IoT, semantyczne modele danych, architektura referencyjna IIoT oraz usługi centralne dla ATS (autonomicznych systemów transportowych). Pierwsze obszary tematyczne to:

Łączność IoT: Komitet Sterujący OMP wspiera wysiłki przemysłu w zakresie łączenia urządzeń i sprzętu IoT z chmurą. Jest to jeden z pierwszych kroków w kierunku digitalizacji linii produkcyjnych i wykorzystania przemysłowych aplikacji IoT w chmurze. - Dziś wszystko kręci się wokół analizy i prognozowania, ale bez danych nie ma analizy, a bez łączności nie ma danych. Łatwo jest połączyć nowoczesne linie produkcyjne z chmurą za pomocą architektury OPC UA. Jednak wyzwania związane z interoperacyjnością znacznie wzrastają, gdy trzeba zintegrować kilkudziesięcioletnie maszyny i aplikacje o różnych standardach i interfejsach. Grupa robocza OMP ds. łączności IoT koncentruje się zatem na rozwijaniu przyjaznych dla przemysłu funkcji Edge i funkcji chmurowych, które ułatwiają tę integrację - powiedział Werner Balandat, dyrektor ds. zarządzania produkcją ZF Friedrichshafen AG.

Semantyczny model danych: Inna grupa robocza OMP koncentruje się na semantycznym modelowaniu danych: dane dotyczące maszyn i produkcji mają dla przedsiębiorstw przemysłowych kluczowe znaczenie w optymalizacji produkcji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI). Jednak zarządzanie danymi w jednolitym formacie i z wielu źródeł przy stale ewoluującej semantyce jest prawdziwym wyzwaniem. - Dane są surowcem dla przemysłu 4.0 i podstawowym warunkiem optymalizacji produkcji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. W ramach OMP opracowujemy obecnie model semantyczny, który przedstawia dane w zrozumiały sposób i ilustruje ich relacje i zależności. Użytkownicy nie otrzymują już nieczytelnych, niezrozumiałych liczb i znaków, lecz informacje istotne z punktu widzenia produkcji w odpowiednim kontekście. Ta semantyczna struktura danych niesie ze sobą ulepszenia w całym łańcuchu dostaw. Dzięki niej możliwe są wielkoskalowe modele biznesowe oparte na sztucznej inteligencji - wyjaśnia dr inż. Michael Bolle, członek zarządu Grupy Bosch.

Wraz z przystąpieniem dodatkowych przedsiębiorstw OMP będzie nadal się rozwijać. Komitet Sterujący zachęca wszelkiego rodzaju producentów i dostawców do przyłączania się do społeczności.

O Open Manufacturing Platform (OMP):

OMP to koalicja, która pomaga przedsiębiorstwom produkcyjnym przyspieszyć skalowalne innowacje poprzez współpracę międzybranżową, dzielenie się wiedzą i danymi oraz dostęp do nowych technologii. OMP została założona pod patronatem Joint Development Foundation i pomaga firmom w pełni wykorzystać potencjał swoich danych oraz szybciej i bezpieczniej integrować rozwiązania przemysłowe, chroniąc jednocześnie ich własność intelektualną. Ryzyko operacyjne i inwestycje finansowe są ograniczane, ponieważ przedsiębiorstwa przyjmują standardy branżowe, architektury referencyjne typu open source, wspólne modele danych i wiele więcej.

0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
ProfilGate
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
Sigfox Poland Sp. z o.o.
ISRINGHAUSEN Sp. z o.o.
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.