Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
EMTECH
Grupa Schaeffler poinformowała, że w związku z oczekiwanym bardzo powolnym ożywieniem w sektorze motoryzacyjnym, podejmuje środki zmierzające do transformacji Grupy.

Pakiet środków ma dwa szerokie cele. Pierwszym jest zmniejszenie nadwyżki mocy produkcyjnych i konsolidacja lokalizacji Schaeffler w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec. Drugim jest wzmocnienie konkurencyjności firmy i budowanie lokalnych możliwości w wybranych lokalizacjach w Niemczech. Zmiany strukturalne, które firma zamierza w dużej mierze wprowadzić do końca 2022 r., dotyczą głównie dwunastu lokalizacji w Niemczech i dwóch w Europie.

W ramach pierwszego celu zarząd nie wyklucza m.in. zamknięcia fabryki w Wuppertalu. Likwidacji ulegnie zakład w Eltmann. Produkcja z tej lokalizacji zostanie przeniesiona do pobliskiego Schweinfurtu, przy zachowaniu większość miejsc pracy. Jeśli nie zostanie znaleziony kupiec zamknięty zostanie także zakład w Clausthal-Zellerfeld. Schaffler planuje również ograniczenie ogólnych kosztów administracyjnych w funkcjach korporacyjnych w Herzogenaurach, Schweinfurcie, Bühl i Homburg.

Wszystkie podjęta działania spowodują redukcję około 4 4 tys. miejsc pracy  w Europie, większość w Niemczech.

Na koniec czerwca br. Grupa Schaeffler zatrudniała na świecie 84 223 osoby.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

EUROTOM Sp. z o.o.
NGplast Sp. z o.o. - opakowania przemysłowe
Galwanizer Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
Coro-Tech Sp. z o.o.
Lüttgens Polska Sp. z o.o. Sp.k.