Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
GALWANO PARTNERS do 03.02.2020
ITA do 31.01.2020
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
W zakładach SEAT-a w Martorell właśnie ruszyła innowacyjna Wieża Kontrolna, koordynująca ponad 16 milionami części, z których każdego dnia produkuje się samochody.

Wprowdzenie systemu pozwoli klientom na zmianę specyfikacji samochodów nawet po złożeniu zamówienia.

Ściana telebimów podzielona na ekrany ze stale aktualizowanymi wykresami, mapami, trasami i wynikami. Wbrew pozorom to nie wieża kontroli lotów na lotnisku, lecz Wieża Kontrolna w Centrum Logistycznym SEAT-a, czyli nowy system zarządzania danymi. Dzięki niemu możliwe jest zarządzanie w czasie rzeczywistym 16 milionami części wykorzystywanymi do produkcji 2300 pojazdów dziennie.

Innowacyjna łączność

Wprowadzenie nowatorskiego rozwiązania w Centrum Logistycznym zajęło jedynie 26 tygodni. Obecnie do określenia dokładnej lokalizacji każdego elementu potrzebnego do produkcji samochodu wystaczy aplikacja mobilna. - Po pierwszy raz w historii SEAT-a mamy możliwość otrzymania w czasie rzeczywistym informacji o przepływie materiałów, stanie procedur tranzytowych czy zużyciu materiałów produkcyjnych - wymienia David Castilla, dyrektor projektu. - Informacje, których zdobycie wymagało wcześniej wielu telefonów i kilku godzin, teraz możemy uzyskać w kilka sekund.

How do you manage 16 million parts daily 07 HQNowe możliwości dla klientów

Każdy samochodów jest układanką tysięcy potrzebnych części, które należy połączyć w odpowiedniej kolejności. Tym ważniejsze jest informacja dotycząca czasu przybycia podzespołów do zakładu produkcyjnego. - Chcemy mieć pod kontrolą wszystko, od stanu zasobów u dostawców po status linii produkcyjnej, działu transportowego i centrów logistycznych - dodaje Castilla. Dzięki tym danym można zastosować narzędzia rozwiązywania problemów jeszcze przed ich wystąpieniem. - Projekt SEAT-a pokazuje, jakie nowe możliwości otwierają się przed zespołami logistycznymi i produkcyjnymi dzięki cyfrowej rewolucji. Było to wyzwaniem, ale po 26 tygodniach mogę powiedzieć, że udało się nam zrobić duży krok w przód. Zyskają na tym przede wszystkim klienci, którzy otrzymają dostęp do wszystkich najważniejszych informacji o ich pojeździe i czasie dostawy - zapewnia dr Christian Vollmer, wiceprezes ds. produkcji i logistyki SEAT-a.

Pionierski system już w najbliższej perspektywie skróci czas oczekiwania na realizację zamówienia. - Nabywcy staną się częścią procesu planowania i będą mogli poprosić o zmianę koloru samochodu przed etapem malowania lub zamówić dodatkowe wyposażenie. Dzięki temu lepiej poznamy prawdziwe potrzeby klientów i dostosujemy nasz łańcuch dostaw tak, by jak najlepiej spełnił ich oczekiwania - tłumaczy Enric Martí odpowiedzialny za dział logistyki SEAT-a.

Większa wydajność, mniej CO2

Wykorzystanie danych z Wieży Kontroli przełoży się na dostosowanie tras transportowych, co wpłynie pozytywnie na środowisko. Mobilna aplikacja będzie przekazywać informacje geolokalizacyjne z samochodów dostawczych, co pozwoli na bieżące dostosowywanie procedur transportowych. Aplikacja już pozwala na określenie przewidywanego czasu przybycia, a w kolejnych fazach projektu zyska umiejętność doboru tras transportu w zależności od aktualnych warunków pogodowych, co skróci czas jazdy i tym samym ograniczy emisję spalin.

Aplikacja Wieży Kontroli trafiła do ścisłej czołówki projektów wyróżnionych podczas Dnia Innowacji SEAT-a, wydarzenia doceniającego najciekawsze nowe pomysły inicjowane przez pracowników. - Na obecnym etapie potrafimy z dużym wyprzedzeniem przewidzieć zapotrzebowanie produkcyjne. To korzyść dla klientów, którym możemy przekazać wiadomość o dokładnej dacie dostawy samochodu, bazując na informacjach o dostępności elementów i czasie poszczególnych transportów - dodaje David Castilla.

0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Georg Utz Sp. z o.o.
KNAUF Industries Polska Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Müller - Die lila Logistik Polska Sp. z o.o.
3M Poland Sp. z o.o.
Geo Globe Polska Sp z o.o.