1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
Stokvis Tapes
Aalberts
VIA
CABKA
Sigfox
Gotec
Przenosząc w 2023 r. produkcję kolejnej generacji linii modelowej Superb z fabryki w Kvasinach do Bratysławy, Škoda Auto uzyska moce potrzebne do realizacji planu rozwoju firmy w Czechach.

Moce te mają być w przyszłości wykorzystane do zwiększenia produkcji popularnych modeli SUV-ów Škoda Kodiaq i Karoq, a także "innego modelu Škody". W tym kontekście zdecydowano się kontynuować produkcję modelu Kodiaq nowej generacji w Kvasinach.

Przewodniczący Rady Dyrektorów Škoda Auto Thomas Schäfer wyjaśnia: „Cieszymy się z decyzji o planowaniu obsadzenia zakładów Grupy. W Škoda Auto zdobędziemy dodatkowe moce w Czechach, które są pilnie potrzebne w naszym planie rozwoju. Stworzy to warunki do dalszej ekspansji naszej marki przy zachowaniu wysokiej rentowności. ”

Obecnie w zakładzie w Kvasinach produkowane są modele Škoda Superb, Kodiaq i Karoq.

Niedawno w wywiadzie dla Automobilwoche dyrektor generalny Grupy VW Herbert Diess powiedział, że koncern zamiast budować nową fabrykę w Turcji zainwestuje w fabrykę Volkswagen Slovakia w Bratysławie. Do zakładu trafią nowe generacje modeli VW Passat oraz Škoda Superb.

Decyzja o przeniesieniu Škody Superb została skrytykowana przez związek zawodowy KOVO. - Grupa Volkswagena ukradła z Czech najbardziej dochodowy flagowy model -  powiedział dla portalu iDnes przewodniczący związku Jaroslav Povšík.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Sirit Poland Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Malbox The Stamping Company
IPS Europe Sp. z o.o.