Stokvis Tapes
VIA
Endego
Przenosząc w 2023 r. produkcję kolejnej generacji linii modelowej Superb z fabryki w Kvasinach do Bratysławy, Škoda Auto uzyska moce potrzebne do realizacji planu rozwoju firmy w Czechach.

Moce te mają być w przyszłości wykorzystane do zwiększenia produkcji popularnych modeli SUV-ów Škoda Kodiaq i Karoq, a także "innego modelu Škody". W tym kontekście zdecydowano się kontynuować produkcję modelu Kodiaq nowej generacji w Kvasinach.

Przewodniczący Rady Dyrektorów Škoda Auto Thomas Schäfer wyjaśnia: „Cieszymy się z decyzji o planowaniu obsadzenia zakładów Grupy. W Škoda Auto zdobędziemy dodatkowe moce w Czechach, które są pilnie potrzebne w naszym planie rozwoju. Stworzy to warunki do dalszej ekspansji naszej marki przy zachowaniu wysokiej rentowności. ”

Obecnie w zakładzie w Kvasinach produkowane są modele Škoda Superb, Kodiaq i Karoq.

Niedawno w wywiadzie dla Automobilwoche dyrektor generalny Grupy VW Herbert Diess powiedział, że koncern zamiast budować nową fabrykę w Turcji zainwestuje w fabrykę Volkswagen Slovakia w Bratysławie. Do zakładu trafią nowe generacje modeli VW Passat oraz Škoda Superb.

Decyzja o przeniesieniu Škody Superb została skrytykowana przez związek zawodowy KOVO. - Grupa Volkswagena ukradła z Czech najbardziej dochodowy flagowy model -  powiedział dla portalu iDnes przewodniczący związku Jaroslav Povšík.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
QSense Sp. z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
TM LagerTechnik
Trucksystems.pl Sp. z o.o.