Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
CABKA
VIA
Aalberts
Gotec
Sigfox
robohakaton
Od 18 października do końca 2021 roku Škoda Auto znacząco ograniczy oraz czasowo zawiesi produkcję samochodów w swoich zakładach w Czechach.

Marka, należąca do Grupy VW, podobnie jak niemal cała światowa branża motoryzacyjna boryka się z chronicznymi niedoborami w dostawach elektroniki. Okres przerwy wakacyjnej został w tym roku przedłużony o tydzień a od 27 września produkcja była zawieszona na cały tydzień. W bieżącym tygodniu, jak informuje związek zawodowy KOVO, działalność zakładów w Mlada Boleslav i w Kvasinach, jest też ograniczona, praktycznie na wszystkich wydziałach. Przykładowo w pierwszej z fabryk w jednej ze spawalni zlikwidowano popołudniowe zmiany.

W przyszłym tygodniu w obu fabrykach aut odwołano wszystkie zmiany w poniedziałek i we wtorek. W pozostałe dni produkcja będzie zaburzona licznymi ograniczeniami. Na przykład w Kvasinach wydziały spawalni i lakierni zawieszą działalność w piątek i w sobotę.

Opóźnienia w produkcji uderzają też w dealerów aut. Jak informują "Hospodářské noviny" opóźnienia w dostawach do sieci sprzedaży są tak duże, że jeśli klient złoży zamówienie na nowy samochód w salonie Škody w Czechach pod koniec tego roku to odbierze go na początku ... 2023 roku!

Dlatego poza utrzymaniem ograniczonej produkcji czeski producent zamierza ukończyć montaż pojazdów, w których brakuje podzespołów elektronicznych. Niegotowe auta są składowane w kilku miejscach w Czechach, między innymi na terenie lotniska w Hradec Kralove. Szacuje się, że liczba nieukończonych samochodów waha się pomiędzy 30 a 50 tys. - Dlatego przede wszystkim skupimy się na skompletowaniu tych samochodów, abyśmy mogli je jak najszybciej dostarczyć naszym klientom - mówi agencji ČTK Tomáš Kotera, szef działu komunikacji Škoda Auto.

W innej sytuacji jest fabryka Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC).
Zakład w Noszowicach
kontynuuje swoją działalność. - Walczymy. Odnotowujemy problemy, ale jak dotąd nie musieliśmy przerywać żadnej zmiany - powiedział ČTK rzecznik HMMC Peter Michnik. Jednak we wrześniu koreański producent zrezygnował z pierwotnie planowanych dodatkowych zmian w sobotę.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Sigfox Poland Sp. z o.o.
Curtiss-Wright Surface Technolgies Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
Coro-Tech Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
Zakład Wielobranżowy Galwanizernia Sp. z o.o.