Stokvis Tapes
VIA
Endego
Związek zawodowy KOVO poinformował, że przez cały przyszły tydzień zostanie przerwana działalność produkcyjna fabryki w Kvasinach.

Przyczyną przestoju jest kryzys na rynku półprzewodników. W Kvasinach wytwarzane są modele Škoda Superb, Superb iV, Kodiaq, Karoq, a także inne modele z Grupy Volkswagen. W 2020 roku w tej fabryce zostało wyprodukowanych 270 tys. aut. 

Także w głównej fabryce, w Mladej Boleslav produkcja zostanie drastycznie ograniczona. Wytwarzany będzie wyłącznie model Enyaq iV. Standardowo w fabryce w Mladej Boleslav produkowane są modele: Škoda Fabia, Octavia, Octavia iV, Kamiq, Karoq i wspomniany Enyaq iV. Zeszłroczny wynik produkcyjny dla tego zakładu to 480 tys. aut.

- W ostatnich miesiącach udało nam się zminimalizować wpływ na produkcję w zakładach w Czechach, trzeba było odwołać tylko kilka zmian. Obecnie jednak zakładamy, że dostępność chipów zostanie ograniczona od jednego do dwóch tygodni do tego stopnia, że produkcja nie będzie już możliwa - mówi rzeczniczka Škoda Auto Martina Gillichová.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
Solwit S.A.
WAMECH P. A. WĄSIK Sp. J.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
YETICO S.A.