Stokvis Tapes
VIA
Endego
ŠKODA stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii. Prezes zarządu marki, Thomas Schäfer i prezes zarządu Grupy ČEZ, Daniel Beneš rozszerzyli właśnie współpracę między firmami.

Od drugiej połowy bieżącej dekady energia potrzebna do produkcji pojazdów i komponentów w czeskich fabrykach ŠKODY będzie w całości pochodzić z odnawialnych źródeł. Nowym wspólnym projektem ŠKODY i czeskiego przedsiębiorstwa energetycznego (ČEZ) jest budowa największego dachowego systemu fotowoltaicznego w Czechach, który ma zostać podłączony do sieci w Mladá Boleslav jeszcze w tym roku.

- Jako globalny producent samochodów bardzo poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność za klimat oraz środowisko i wdrażamy długoterminowe środki w ramach naszej strategii GreenFuture. Kontynuujemy na przykład rozwój energooszczędnych i bezemisyjnych pojazdów i przekształcamy całą naszą produkcję aut oraz komponentów samochodowych w energię neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Bardzo się cieszę, że będziemy mieć po swojej stronie tak silnych i zaangażowanych partnerów jak Grupa ČEZ oraz ŠKO-ENERGO, który od wielu lat jest naszym dostawcą energii - mówi Thomas Schäfer, prezes zarządu ŠKODA AUTO.

- ČEZ jest największym producentem energii elektrycznej powstałej ze źródeł odnawialnych w Czechach i intensywnie stawia na ich rozwój. To także największy operator stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Tak jak przyszłość transportu jest elektryczna, tak przyszłość energii jest bezemisyjna. Dzięki ścisłej współpracy zapewniamy ŠKODA AUTO naszą wiedzę, aby razem realizować ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju - dodaje Daniel Beneš, prezes zarządu ČEZ.

Część energii elektrycznej wytwarzanej w ŠKODA AUTO w sposób zrównoważony pochodzi z systemów fotowoltaicznych. Pod koniec 2019 roku marka umieściła w swoim Centrum Serwisowym w Kosmonosach instalację dachową zasilaną energią słoneczną o mocy 441 kWp. Spółka ČEZ ESCO, która ma również udziały w ŠKO-ENERGO, była jednym z podmiotów odpowiedzialnych za realizację tego projektu. ŠKODA jest większościowym udziałowcem spółki ŠKO-ENERGO, która zaopatruje wszystkie czeskie fabryki marki w energię, a także stanowi jej partnera w różnych projektach energetycznych.

ŠKODA wkrótce zrealizuje razem z ČEZ kolejny projekt. Największy dachowy system fotowoltaiczny w Czechach zostanie zbudowany na dachach ŠKODA Parts Center i budynków logistycznych w siedzibie marki w Mladá Boleslav. Łącznie powstanie prawie 6000 paneli słonecznych, których łączna moc to 2300 kWp. Produkcja energii elektrycznej wyniesie ponad 2200 MWh rocznie. W tym celu zostaną wykorzystane panele słoneczne najnowszej generacji, które mają ponad dwukrotnie większą wydajność niż konwencjonalne moduły fotowoltaiczne.

Za instalację i eksploatację systemu odpowiada spółka ČEZ ESCO, natomiast za koordynację projektu odpowiada dostawca energii ŠKO-ENERGO. Budowa systemu rozpocznie się latem 2021 roku, a podłączenie do sieci nastąpi jesienią.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SAMES Sp. z o.o.
ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
MWM Business Solutions Sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
NESDESIGN Sp. z o.o.