Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Dwumilionowy SUV zjechał z linii produkcyjnej w głównym zakładzie marki w Mladá Boleslav.

Ten sam pojazd jest zarazem 250-tysięcznym egzemplarzem modelu KAMIQ. Liczby dostaw w 2020 roku pokazują, jak dużą popularnością cieszą się SUV-y ŠKODY. Serie modeli KODIAQ, KAROQ i KAMIQ stanowią około 40 procent wszystkich pojazdów produkowanych przez markę na całym świecie.

- Dwa miliony SUV-ów wyprodukowanych przez ŠKODĘ świadczą o ogromnym zaangażowaniu i wiedzy naszego zespołu. Znaczącym krokiem naprzód jest również wyprodukowanie 250-tysięcznego egzemplarza ŠKODY KAMIQ. To dla nas wyjątkowe osiągnięcie - mówi dr Michael Oeljeklaus, członek zarządu ŠKODA AUTO ds. Produkcji i Logistyki.

Sukces ŠKODY w segmencie SUV-ów zapoczątkowała światowa premiera modelu YETI w 2009 roku. Pod koniec produkcji w 2017 roku z linii produkcyjnej zjechało 685 500 sztuk popularnego pojazdu. W tym samym roku marka rozpoczęła kampanię SUV-ów i zaprezentowała dwa modele: KODIAQ i KAROQ. Każdy z nich charakteryzuje się klasycznymi dla pojazdów ŠKODY cechami: emocjonującym designem, przestronnością i wysoką funkcjonalnością. Do tej pory producent wyprodukował około 593 600 sztuk ŠKODY KODIAQ i 454 800 sztuk ŠKODY KAROQ.

Zwinny, dynamiczny i designerski SUV KAMIQ

W 2019 roku marka dodała ŠKODĘ KAMIQ do swojej gamy modelowej. W dynamicznie rozwijającym się segmencie miejskich SUV-ów, KAMIQ wyróżnia się tym, że łączy w sobie najlepsze cechy pojazdów swojej klasy, takie jak zwiększony prześwit i podwyższona pozycja siedząca, ze zwinnością samochodu kompaktowego i charakterystycznym, emocjonującym designem ŠKODY. Cechy te docenili klienci na całym świecie, dlatego też dwumilionowy SUV ŠKODY jest jednocześnie 250-tysięcznym wyprodukowanym modelem KAMIQ. Miejski SUV jest dostępny w wersjach wyposażenia Active, Ambition i Style. W ofercie znajdują się również ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO* zachwycająca sportowym designem oraz ŠKODA KAMIQ SCOUTLINE o surowym, terenowym wyglądzie.

Kamień milowy w strategii elektromobilności

We wrześniu 2020 roku swoją światową premierę świętował wyjątkowy model SUV - w pełni elektryczny ENYAQ iV. To pierwszy model marki oparty na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen. Dzięki niemu ŠKODA poczyniła ważny krok w realizacji strategii elektromobilności. To jedyny pojazd oparty na modułowej platformie MEB produkowany w Europie, który nie zostanie zbudowany w Niemczech. Model jest dostępny z napędem na tylne lub wszystkie koła, trzema rozmiarami akumulatorów i pięcioma wariantami mocy w zakresie od 109 do 225 kW (148 i 306 KM). ENYAQ iV idealnie nadaje się do codziennego użytku, ponieważ zapewnia ponad 520 km zasięg**. Do tej pory ŠKODA wyprodukowała około 1100 sztuk ENYAQ iV w fabryce w Mladá Boleslav.

SUV-y marki na światowych rynkach

SUV-y ŠKODY są budowane w dwóch czeskich fabrykach. KAMIQ, ENYAQ iV i KAROQ powstają w Mladá Boleslav. Z kolei KAROQ oraz KODIAQ są produkowane w Kvasinach. Ponadto marka produkuje SUV-y w Chinach, Rosji i Indiach, a także na Ukrainie i Słowacji. W Chinach, największym rynku marki na świecie, ŠKODA oferuje również wersje rynkowe: KAMIQ GT i KODIAQ GT. Dzięki temu Chiny są jedynym rynkiem, na którym obecne portfolio modeli ŠKODY obejmuje aż pięć SUV-ów. W tym miesiącu w Indiach odbędzie się światowa premiera ŠKODY KUSHAQ. Jest to pierwszy model produkcyjny marki oparty na platformie MQB-A0-IN, czyli wariancie platformy MQB specjalnie przystosowanym do potrzeb lokalnego rynku. KUSHAQ jest pierwszym spośród kilku kompaktowych modeli realizowanych w ramach projektu INDIA 2.0 i wyznacza początek nowej ery dla indyjskiego rynku marki. Oficjalna premiera nowej ŠKODY KUSHAQ planowana jest na 18 marca 2021 r.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
WAMECH P. A. WĄSIK Sp. J.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.