Stokvis Tapes
VIA
Endego
W fabryce ŠKODA AUTO w Mladá Boleslav zgodnie z planem wznowiono montaż wysokonapięciowych akumulatorów trakcyjnych dla modeli Grupy Volkswagen wyposażonych w napęd hybrydowy typu plug-in.

ŠKODA zainwestowała dotychczas ponad 25 mln euro w linie produkcyjne przystosowane do produkcji akumulatorów. Firma jeszcze w tym roku planuje zwiększenie mocy produkcyjnych w tym obszarze.

27 kwietnia ŠKODA AUTO wznowiła produkcję w fabrykach zlokalizowanych w Czechach. W Mladá Boleslav wznowiono tym samym m. in. proces montażu akumulatorów trakcyjnych wysokiego napięcia dla pojazdów z napędem hybrydowym typu plug-in.

- W fabryce w Mladá Boleslav produkujemy akumulatory trakcyjne wysokiego napięcia dla samochodów hybrydowych typu plug-in. W ostatnich tygodniach gruntownie przygotowaliśmy się do ponownego uruchomienia produkcji, aby od samego początku wytwarzać wymagane ilości akumulatorów. Oczywiście przestrzeganie środków ostrożności, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim pracownikom, jest dla nas najwyższym priorytetem – mówi Christian Bleiel, dyrektor ds. produkcji komponentów ŠKODA AUTO.

W procesie produkcji akumulatorów bierze udział ok. 200 pracowników. ŠKODA planuje jednak jeszcze w tym roku zwiększyć moce produkcyjne w tym obszarze. Obecnie produkcja jest wspierana przez 13 robotów KUKA, które posiadają maksymalną ładowność od 210 do 500 kg i odpowiadają za transportowanie szczególnie ciężkich lub nieporęcznych elementów.

Akumulatory trakcyjne wysokiego napięcia są produkowane w Mladá Boleslav od września 2019 roku. Znajdują one zastosowanie m.in. w modelu SUPERB iV, który od września ubiegłego roku produkowany jest w fabryce ŠKODA AUTO w miejscowości Kvasiny.

ŠKODA bardzo dokładnie przygotowała się do wznowienia produkcji w swoich fabrykach. W celu zapewnienia jak najlepszej ochrony pracowników producent wprowadził specjalne przepisy, gwarantujące bezpieczeństwo pracy. Zdefiniowane wspólnie ze związkiem zawodowym KOVO ustalenia obejmują wprowadzenie ponad 80 różnych procedur, takich jak środki ochronne dla pracowników czy zmiany organizacyjne w firmie.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LINEX Sp. z o.o.
MWM Business Solutions Sp. z o.o.
Smart Project Rokicki Śliwka Sp. k.a.
 bekuplast S.A.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)