1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
CABKA
Aalberts
Sigfox
Kaiser Kraft
Gotec
Z taśmy produkcyjnej w Mladá Boleslav zjechał ośmiomilionowy egzemplarz manualnej skrzyni biegów MQ200. Pięcio- i sześciobiegowe komponenty powstają w głównej fabryce marki już od 2000 roku.

Są montowane w wielu modelach ŠKODY, a także w pojazdach innych marek Grupy Volkswagen. Każdego dnia powstaje około 1900 skrzyń MQ200. W Mladá Boleslav marka produkuje również skrzynie typu MQ100.

– Chciałbym pogratulować całemu zespołowi osiągnięcia kolejnego produkcyjnego kamienia milowego. To wielki sukces, który potwierdza naszą techniczną wiedzę. Skrzynia biegów MQ200 może być stawiana za przykład jakości i trwałości. Jej produkcja wyraźnie pokazuje, jak istotne dla całej Grupy Volkswagen jest tworzenie podzespołów – mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu ŠKODA AUTO ds. produkcji i logistyki.

W 2020 roku z taśmy produkcyjnej w Mladá Boleslav zjechało aż 383 000 pięciobiegowych lub sześciobiegowych manualnych skrzyń biegów. Model MQ200 jest montowany w samochodach z silnikami benzynowymi, których moment obrotowy wynosi do 200 Nm, a pojemność jest równa między 1,0 a 1,6 l. Każdego dnia powstaje około 1900 sztuk skrzyń biegów MQ200.

Oprócz skrzyń biegów MQ100 i MQ200, które powstają w Mladá Boleslav, marka produkuje w swojej fabryce w miejscowości Vrchlabí również siedmiobiegowe automatyczne skrzynie biegów DQ200. Łącznie w obu zakładach ŠKODA zatrudnia około 1700 osób do produkcji tych podzespołów.

Ponadto w Mladá Boleslav ŠKODA produkuje wysokonapięciowe akumulatory trakcyjne do modeli hybrydowych typu plug-in, takich jak ŠKODA SUPERB iV oraz ŠKODA OCTAVIA iV. W 2022 roku rozpocznie się tam także produkcja systemów akumulatorowych MEB do ŠKODY ENYAQ iV. - mówi rzeczniczka Škoda Auto Martina Gillichová.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Elmigo Sp. z o.o.
Sirit Poland Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
KAISER+KRAFT Sp. z o.o.
Automationstechnik Sp. z o.o.
EUROTOM Sp. z o.o.