Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Firma Solaris z udziałem 16,4% jest niezaprzeczalnym liderem europejskiego rynku autobusów elektrycznych po pierwszych 6 miesiącach 2023 roku. Solaris jest także największym dostawcą autobusów elektrycznych w Europie, biorąc pod uwagę wszystkie dostarczone pojazdy od 2012 roku do końca czerwca 2023.

W pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku zarejestrowano w Europie łącznie 2567 autobusów elektrycznych, z czego aż 421 sztuk to pojazdy marki Solaris. Dało to firmie pierwsze miejsce w tym segmencie z udziałem 16,4% i pozwoliło wyprzedzić kolejnego na liście producenta o ponad 6 punktów proc.

Solaris wykres 1pol 2023 pl
Co warte podkreślenia, segment autobusów elektrycznych w pierwszym półroczu 2023 wzrósł aż o 45% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku - z poziomu 1768 pojazdów do poziomu - 2567 e-busów. Tym samym segment e-busów w Europie odpowiada za ponad 37% wszystkich rejestracji autobusów miejskich. Obszar ten od wielu lat sukcesywnie rośnie, przy jednocześnie malejącym rynku pojazdów z silnikami spalinowymi.

Istotne jest, że całkowity wolumen rejestracji wszystkich autobusów miejskich w Europie w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku był o 12,5% większy niż w analogicznym okresie minionego roku.

Firma Solaris konsekwentnie już od ponad 12 lat buduje swoją pozycję europejskiego lidera elektromobilności. W tym czasie producent dostarczył do swoich odbiorców z przeszło 20 państw ponad 2000 e-busów i zajmuje pod tym względem niezaprzeczalną pozycję rynkowego lidera.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MRS ELECTRONIC Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
ISRINGHAUSEN Sp. z o.o.
RAMPF Production Systems GmbH & Co.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.