Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Stellantis N.V. („Stellantis”) i NioCorp Developments Ltd. („NioCorp” lub „Firma”) ogłosiły podpisanie wiążącej umowy na zakup metali ziem rzadkich („Term Sheet Rare Earth Offtake”).

Celem jej podpisania jest zawarcie ostatecznej umowy na dostawy metali ziem rzadkich, by wesprzeć zobowiązanie Stellantis do budowania odpornych łańcuchów dostaw i osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2038 roku, pomagając jednocześnie w przyspieszeniu postępów NioCorp na drodze ku komercyjnej produkcji magnetycznych tlenków metali ziem rzadkich w USA.

Podpisana dziś umowa przewiduje zawarcie ostatecznej umowy na 10-letni zakup określonych ilości tlenku neodymu-praseodymu, tlenku dysprozu i tlenku terbu, które NioCorp zamierza produkować w ramach projektu Elk Creek Critical Minerals Project („Projekt Elk Creek”) w południowo-wschodniej Nebrasce, pod warunkiem uzyskania odpowiedniego finansowania projektu. Ostateczne wielkość wydobycia zostanie określona w umowie końcowej.

„Stellantis zamierza być liderem w branży, zobowiązując się do zerowej emisji dwutlenku węgla do 2038 roku, co wymaga innowacji i całkowitego przedefiniowania naszych strategii zaopatrzenia” – powiedział Maxime Picat, dyrektor ds. zakupów i łańcucha dostaw w Stellantis. „Współpracując z partnerami takimi jak NioCorp, podejmujemy ważne kroki w celu dekarbonizacji mobilności i zapewnienia strategicznych dostaw surowców niezbędnych do zagwarantowania sukcesu globalnych planów elektryfikacji firmy, ujętych w naszym planie strategicznym Dare Forward 2030”.

„Z przyjemnością informujemy, że NioCorp i Stellantis postanowiły wspólnie rozwijać łańcuch dostaw metali ziem rzadkich o własnościach magnetycznych, jak również pomóc w znalezieniu producenta spiekanych magnesów trwałych z metali ziem rzadkich, który zapewni Stellantis dodatkową opcję geograficzną, wspierając ambitne zobowiązanie firmy do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2038 roku” – powiedział Mark Smith, prezes wykonawczy i dyrektor generalny NioCorp. „Wierzymy, że pozycja NioCorp jako potencjalnego amerykańskiego dostawcy wielu niezbędnych minerałów potrzebnych do elektryfikacji pojazdów, oferuje Stellantis istotną alternatywę dla zabezpieczenia łańcuchów dostaw i wspierania celów rozwojowych.”

Ponieważ nie przeprowadzono analizy ekonomicznej zasobów mineralnych ziem rzadkich obejmujących projekt Elk Creek, konieczne są dalsze badania w celu uwzględnienia wszystkich istotnych czynników i ustalenia, czy wydobycie metali ziem rzadkich będzie racjonalnie uzasadnione i ekonomicznie opłacalne.

Zawarcie wiążącej umowy typu off-take jest uzależnione od pomyślnego zakończenia badania due diligence, negocjacji i uzgodnienia ostatecznych warunków, wynegocjowania ostatecznej dokumentacji oraz zwyczajowych warunków zamknięcia, w tym zgód organów regulacyjnych. Nie ma pewności, że jakakolwiek wiążąca umowa zostanie zawarta na warunkach opisanych w niniejszym dokumencie, ani że taka umowa zostanie w ogóle zawarta. Dodatkowe informacje można znaleźć w zamieszczonej poniżej części „Oświadczenia dotyczące przyszłości”.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

GREG-PLAST
Takoni Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.