Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
W obszarze UE-29, spółka Stellantis odnotowała w pierwszych pięciu miesiącach 2024 roku wzrost sprzedaży o 1,8% (samochody osobowe i dostawcze), osiągając udział w rynku na poziomie 18,5%, co oznacza wzrost o 0,2 punktu procentowego w porównaniu z 2023 rokiem.

Od początku roku, Stellantis jest liderem sprzedaży we Francji, Włoszech i Portugalii, a w maju również w Hiszpanii, odnotowując wzrost sprzedaży o 7,2%. Na uwagę zasługuje wzrost sprzedaży narastająco od początku roku, który wynosi 3% we Francji, 3,4% w Wielkiej Brytanii, 0,3% w Hiszpanii, 11,2% w Portugalii i prawie 22% w Niemczech, gdzie udział w rynku wzrósł do 13,6%. Dwucyfrowy wzrost sprzedaży odnotowano w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Irlandii i Słowenii.

Na swoich największych rynkach, Stellantis rozwija się i nabiera rozpędu. We Francji osiągnął znaczący udział w rynku na poziomie 31%, a cztery modele Stellantis zajmują miejsce w pierwszej dziesiątce (Peugeot 208, 308, 2008 i Citroën C3). We Włoszech, Stellantis osiągnął w maju udział w rynku wynoszący 33,4% z pięcioma modelami znajdującymi się w pierwszej dziesiątce, na czele z Fiatem Pandą, Citroënem C3 i Lancią Ypsilon. Dobre wyniki osiągnęły również Jeep Avenger i Opel Corsa. W Niemczech sprzedaż Peugeot wzrosła o ponad 60%, Opla o 33%, a DS Automobiles i Citroën odnotowały wzrosty odpowiednio o 28,8% i 14%.

Stellantis Pro One – jednostka biznesowa odpowiedzialna za samochody dostawcze – utrzymuje pozycję lidera na rynku od początku roku, odnotowując udział wynoszący ponad 29% i wzrost wolumenu sprzedaży o 7% rok do roku. Wyniki te obejmują całą Europę, ze szczególnym sukcesem rynku niemieckiego, który odnotował znaczący wzrost udziału w rynku o 3,4 pp., wsparty wzrostem sprzedaży o ponad 35%.

Uwe Hochgeschurtz, dyrektor operacyjny Stellantis na region Rozszerzonej Europy, powiedział: „Nasze wyniki podkreślają doskonałe rezultaty naszej zróżnicowanej gamy produktów, w tym pojazdów elektrycznych o napędzie akumulatorowym (BEV), które znajdują uznanie wśród klientów ceniących design, osiągi i przyjemność z jazdy. Stellantis Pro One utrzymuje swoją pozycję lidera w sektorze pojazdów użytkowych, oferując „multienergetyczne” rozwiązania dla profesjonalistów. Jesteśmy zaangażowani w wykorzystywanie synergii między markami i udoskonalanie unikalnych propozycji sprzedaży, zawsze dążąc do bycia w czołówce”.

Pomimo spowolnienia na rynku samochodów elektrycznych, Stellantis zdobył 13,8% udziału w krajach EU29 i był liderem w różnych segmentach. We Francji sprzedaż samochodów elektrycznych odnotowała wzrost o 56%, osiągając 37,9% udziału w rynku, przy czym Peugeot E-208 i Fiat 500e zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Polska odnotowała wzrost sprzedaży o 9,4%, o 0,8 pp. udziału w rynku więcej w porównaniu do tego samego okresu zeszłego roku.

Jednostka biznesowa Samochodów Używanych Stellantis (Stellantis Pre-Owned Vehicle) rozszerza swoją ofertę pojazdów elektrycznych, aby promować zrównoważoną mobilność. Rezultatem tych działań jest 140% wzrost wolumenu sprzedaży pojazdów niskoemisyjnych (LEV) w kilku europejskich krajach w porównaniu do 2023 r., przy czym ponad 20% sprzedaży samochodów LEV przypada obecnie na Austrię, Belgię, Holandię, Hiszpanię i Wielką Brytanię.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
YETICO S.A.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
METCHEM Sp. z o.o.
ProfilGate