Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Na coraz bardziej wymagającym rynku, Stellantis niezmiennie angażuje się w doskonalenie wydajności i zapewnianie satysfakcji klientów. W obszarze UE-29, spółka Stellantis odnotowała 4,4% wzrostu sprzedaży (samochody osobowe i dostawcze) rok do roku w pierwszych czterech miesiącach 2024 r., osiągając udział w rynku na poziomie 18,8%, co oznacza wzrost o 0,5 punktu procentowego w porównaniu z 2023 rokiem.

Od początku roku Stellantis dominuje na francuskim rynku we wszystkich segmentach, w tym pojazdów BEV, ze znaczącym udziałem w rynku samochodów dostawczych na poziomie 39,7% w kwietniu. Peugeot 208 pozostaje najlepiej sprzedającym się modelem, a zaraz za nim plasuje się 2008. Marka Peugeot jest liderem na rynku elektrycznych samochodów osobowych i dostawczych (PC+CV) oraz na rynku elektrycznych samochodów osobowych (PC), a cztery modele Stellantis zajmują miejsce w pierwszej dziesiątce. We Włoszech, Stellantis odnotowała wzrost sprzedaży samochodów osobowych i użytkowych o 3,2% w porównaniu z rokiem poprzednim, utrzymując pozycję lidera rynku z udziałem na poziomie 33,9%. Należy podkreślić, że pięć modeli Stellantis znalazło się w pierwszej dziesiątce, w tym na pierwszym miejscu ponadczasowy FIAT Panda. Miejsce na podium zajmuje także Citroën C3, a za nim uplasowała się Lancia Ypsilon.

W Niemczech Stellantis odnotowała dobre wyniki w kwietniu, ze wzrostem na poziomie 17,7%, co oznacza wzrost w ujęciu narastającym od początku roku o 21,6%. Świetne wyniki odnotowano również w segmencie pojazdów użytkowych, gdzie sprzedaż i udział w rynku zwiększyły się zarówno w kwietniu, jak i narastająco od początku roku. Ponadto Stellantis nadal walczy o pierwsze miejsce w Hiszpanii i, dzięki ponad 15% wzrostowi sprzedaży w kwietniu, potwierdza 20% udział w rynku od początku roku. W Wielkiej Brytanii Stellantis osiągnął wzrost o 8,3% (styczeń-kwiecień) oraz udział w rynku na poziomie 14,2%, dzięki dobrym wynikom marek Jeep®, Peugeot i Vauxhall na rynku samochodów osobowych i dostawczych. Znaczący wzrost sprzedaży odnotowano również w Portugalii – gdzie Stellantis jest liderem rynku – oraz w innych krajach europejskich.

Stellantis Pro One – jednostka biznesowa odpowiedzialna za samochody dostawcze – utrzymuje pozycję lidera na rynku od początku roku, odnotowując udział wynoszący prawie 30% i wzrost wolumenu sprzedaży o 11% rok do roku. Wyniki te obejmują całą Europę i wykazują stały wzrost w prawie wszystkich krajach oraz wyjątkowy, trzycyfrowy wzrost sprzedaży w Portugalii w kwietniu (+101 %).

Uwe Hochgeschurtz, dyrektor operacyjny Stellantis na region Rozszerzonej Europy powiedział: „Nasze wyniki za pierwsze miesiące są odzwierciedleniem ostrej konkurencji w branży, przy braku zachęt na wielu znaczących rynkach europejskich. Na wielu naszych kluczowych rynkach jesteśmy liderami przejścia na elektryfikację, a nasza oferta pojazdów użytkowych pozostaje bezkonkurencyjna. Silny trend sprzedaży, solidny portfel zamówień oraz ich rosnąca liczba, wskazują na pozytywne wyniki również w drugim kwartale. Wraz z wprowadzeniem na rynek ponad 25 nowych modeli wszystkich marek wyprodukowanych w Europie, spodziewamy się dalszej dynamiki rozwoju w ciągu roku”.

Na rynku samochodów elektrycznych (osobowe + dostawcze) Stellantis utrzymuje tempo, z ponad 6% wzrostem rok do roku na 10 głównych rynkach, zdobywając od początku roku w krajach UE29 14,1% udziału w rynku. Stellantis jest również liderem w różnych segmentach samochodów elektrycznych, zajmując pozycje na podium na kilku głównych rynkach europejskich. We Francji sprzedaż samochodów elektrycznych odnotowała dwucyfrowy wzrost (+64,6%), osiągając imponujący udział w rynku na poziomie 37,4%, co stanowi wzrost o 8,8 punktu procentowego w porównaniu z rokiem poprzednim, przy czym Peugeot E-208 i Fiat 500e zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Znaczący wzrost wolumenu sprzedaży odnotowano również w Portugalii (+3,9%) i Polsce (+9,2%).
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.
DSR S.A.
ANT Solutions Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.