Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
28 kwietnia br. Stellantis N.V. i Alliance Nickel Ltd (dawniej GME Resources) ogłosiły podpisanie wiążącej umowy na dostawy 170 000 ton siarczanu niklu i 12 000 ton siarczanu kobaltu przez początkowy okres pięciu lat. Stanowi to około 40% planowanej rocznej produkcji w ramach projektu NiWest Nickel-Cobalt Project w Australii Zachodniej.

Ceny siarczanu niklu i siarczanu kobaltu są powiązane z indeksem cenowym.

Ponadto firma Stellantis zgodziła się nabyć za kwotę 9,2 mln euro (15 mln AUD) nowe akcje Alliance Nickel, co daje jej ostatecznie 11,5% udziałów i prawo do mianowania jednego członka zarządu Alliance.

„Zobowiązania określone w Dare Forward 2030 i nasza wiodąca rola w dążeniu do dekarbonizacji opierają się na zapewnieniu dostaw kluczowych materiałów do naszych samochodów elektrycznych” - powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis. „Partnerstwo z Alliance Nickel jest ważnym elementem naszego planu zapewnienia czystej, bezpiecznej i dostępnej mobilności dla ludzi na całym świecie”.

„Wiążące umowy ze Stellantis, jednym z wiodących i najbardziej innowacyjnych producentów pojazdów na świecie, stanowią klucz do przyszłości Alliance. Wzmacniają naszą strategię rozwoju dla projektu NiWest Nickel-Cobalt Project i otwierają nowe, istotne opcje finansowania oraz utrwalają nasze porozumienie z pierwszorzędnym klientem i inwestorem” - powiedział Paul Kopejtka, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny Alliance. „Cieszymy się na długie partnerstwo ze Stellantis i będziemy kontynuować realizację naszej strategii, aby stać się australijskim dostawcą dla światowych rynków najwyższej jakości siarczanu niklu i kobaltu, przeznaczonych do akumulatorów. Dla obu firm oznacza to tak naprawdę „We Win Together”!

Wiążące umowy oraz zakup udziałów konsolidują partnerstwo Stellantis i Alliance Nickel, które rozpoczęło się w październiku 2022 roku od niewiążącego protokołu ustaleń dotyczącego dostaw materiałów do produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych.

Środki z zakupu udziałów zostaną przeznaczone na ukończenie prac nad ostatecznym Studium Wykonalności dla projektu NiWest oraz na prace nad projektem inżynieryjnym, które zaplanowano na ostatni kwartał 2023 roku.

W ramach planu strategicznego Dare Forward 2030 Stellantis ogłosiła plany osiągnięcia do 2030 roku, 100% udziału elektrycznych samochodów osobowych (BEV) w sprzedaży samochodów osobowych w Europie i 50% udziału elektrycznych samochodów osobowych i pick-upów w Stanach Zjednoczonych. Stellantis dąży do zmniejszenia emisji CO2 o połowę do 2030 r. w porównaniu do 2021 r. oraz osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2038 r. przy jednocyfrowej procentowej kompensacji pozostałych emisji.

Finalizacja transakcji oraz umowa objęcia akcji podlegają zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniom regulacyjnym.

Stellantis tworzy sieć kluczowych partnerów, aby zapewnić stabilne dostawy najważniejszych materiałów dla swojej zelektryfikowanej przyszłości. Oprócz Alliance Nickel, Grupa Stellantis zawarła umowy o współpracy partnerskiej z firmami McEwen Copper, Terrafame, Vulcan Energy, Element 25 i Controlled Thermal Resources.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Gotec Plastics Polska sp. z o.o.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
GREG-PLAST
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
EFAFLEX Polska Sp. z o.o.