Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Strategiczna ofensywa pojazdów użytkowych Stellantis Pro One osiągnęła znakomite wyniki w 2023 roku, odpowiadając za jedną trzecią przychodów netto odnotowanych przez Stellantis w ubiegłym roku w wysokości 189,5 mld euro.

Osiągnięte wyniki podkreślają siłę Stellantis Pro One na rynku globalnym i wspierają jej dążenie do zdobycia pozycji globalnego lidera w sektorze pojazdów użytkowych do 2027 r., wspierając w ten sposób realizację celów planu strategicznego Dare Forward 2030.

Umacniając swoją pozycję lidera na rynku zarówno pojazdów użytkowych, jak i BEV w Europie 30, Stellantis Pro One zajął pierwsze miejsce w Ameryce Południowej pod względem udziału w rynku lekkich pojazdów użytkowych w 2023 r. i awansował na drugie miejsce na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zyskując 7 punktów procentowych.

Kolejnym znaczącym osiągnięciem jest wzrost sprzedaży jednotonowych pick-upów na rynkach stanowiących „trzeci motor napędowy” Grupy. Chodzi o rynki Ameryki Południowej, Bliskiego Wschodu i Afryki, Indii i Azji Pacyfik będące kluczowym ośrodkiem dla globalnego wzrostu Stellantis.

Na ważnym rynku północnoamerykańskim, Stellantis Pro One zajmuje drugie miejsce w segmencie vanów z udziałem w rynku na poziomie 20% i trzecią pozycję w całym regionie. Wskaźniki te potwierdzają stabilny wzrost, ponieważ Stellantis rozszerza swoją ofertę pojazdów użytkowych w tym regionie, wprowadzając na rynek m.in. model Ram ProMaster BEV i pick-up’a 2025 Ram 1500.

-  Nasze wyniki z 2023 roku potwierdzają, że Stellantis Pro One stanowi kluczowy element działalności Stellantis na całym świecie - powiedział Xavier Peugeot, starszy wiceprezes Stellantis Commercial Vehicles Business. - Dzięki odnowieniu całej naszej gamy samochodów dostawczych i szerokiej ofercie zelektryfikowanych napędów, Stellantis Pro One jest zdeterminowany, aby być najbardziej zorientowaną na potrzeby klienta propozycją rynkową. To właśnie nasi klienci umożliwią nam osiągnięcie celu, jakim jest pozycja lidera rynku do 2027 roku.

Najważniejsze wyniki na poziomie regionalnym to:

Europa 30:

 • Pozycja lidera w segmencie pojazdów użytkowych pozostaje niezachwiana, dzięki udziałowi w rynku przekraczającemu 30% i wzrostowi sprzedaży o 15% w porównaniu do 2022 r.
 • Wiodąca pozycja w segmencie samochodów elektrycznych (BEV) z 38,8% udziałem w rynku

 • Nr 1 we Francji z udziałem na poziomie 38,8%, we Włoszech z udziałem 45,5% i w Hiszpanii z udziałem 35,2%.

 • Pozycja lidera w segmencie samochodów elektrycznych (BEV) we Włoszech z udziałem 47,5%; w Niemczech z udziałem 28,2% (wzrost o 5,5 punktu procentowego w porównaniu z 2022 r.); w Wielkiej Brytanii z udziałem 47,9%; w Hiszpanii z udziałem 48,9%; i we Francji z udziałem 44,5%.


Indie oraz Azja i Pacyfik:

 • Ram osiąga rekordową sprzedaż w Australii, odnotowując wzrost o 13% w porównaniu do 2022 r.
 • Fiat Professional odnotowuje rekordowy rok w regionie, ze wzrostem o 86% dzięki sprzedaży kamperów w Australii i Japonii

Bliski Wschód i Afryka:

 • Udział w rynku wzrasta do rekordowych 21,8%, co oznacza wzrost o 7 punktów procentowych w stosunku do 2022 r.
 • Wiodąca pozycja na rynku obejmuje regiony takie jak Turcja, Algieria, Izrael i Tunezja
 • Marka Fiat Professional wprowadzona na rynek w Algierii

Ameryka Północna:

 • Marka Ram zyskuje 1,3 punktu procentowego w udziale w rynku samochodów dostawczych, osiągając poziom 20%
 • Ram zajmuje 3. miejsce w regionie z 14,8% udziałem w rynku
 • W Meksyku Peugeot Partner/Rifter zajmuje pierwsze miejsce w segmencie małych samochodów dostawczych z 57% udziałem w rynku, co oznacza awans z drugiego miejsca zajmowanego w 2022 r.

Ameryka Południowa:

 • Lider sprzedaży lekkich pojazdów użytkowych z udziałem w rynku równym 28,6%
 • Lider rynku w sprzedaży samochodów dostawczych i pickupów w regionie, z udziałem odpowiednio 33,7% i 30,6%
 • FIAT jest wiodącą marką w regionie wśród samochodów LCV, z udziałem na poziomie 22,6%
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
Nifco Poland Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.
ISRINGHAUSEN Sp. z o.o.
Craemer GmbH
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.