Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Stellantis Ventures, fundusz venture capital należący do Stellantis N.V., ogłosił inwestycję w SteerLight, firmę, która opracowała nową generację wysokowydajnej technologii wykrywania LiDAR (Light Detection and Ranging).

Rozwiązanie LiDAR wykorzystuje technologię fotoniki krzemowej, która łączy uniwersalne półprzewodniki z szybką komunikacją optyczną. System wykrywa otaczające środowisko trójwymiarowo, z niespotykaną dotąd rozdzielczością i precyzją, oferując przy tym niższe koszty produkcji w porównaniu do obecnie dostępnych systemów LiDAR.

Technologia ta zapewni kierowcom przyszłych pojazdów marki Stellantis znaczną poprawę wydajności zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), w tym autonomicznej jazdy.

- Identyfikacja przełomowych technologii, które zapewniają naszym klientom wartość dodaną jest kluczowym elementem naszego planu strategicznego Dare Forward 2030 - powiedział Ned Curic, dyrektor ds. inżynierii i technologii w Stellantis. - Ulepszenia w jeździe autonomicznej pozostają naszym najwyższym priorytetem w Stellantis. Przełomowa technologia opracowana przez SteerLight może umożliwić udoskonalone i powszechne zastosowania ADAS.

- Uważamy, że uznanie naszej technologii przez Stellantis Ventures jest naprawdę ważne, ponieważ umożliwi nam wdrożenie LiDAR na szeroką skalę w zastosowaniach przemysłowych i mobilnych - powiedział François Simoens, współzałożyciel i dyrektor generalny SteerLight. - Nasza nowa technologia LiDAR jest kluczem do wspierania nowych usług w branży motoryzacyjnej i nie możemy się już doczekać współpracy ze Stellantis w celu rozwoju pojazdów nowej generacji.

SteerLight, spółka wydzielona z francuskiego centrum technologicznego CEA-Leti, wykorzystuje technologię LiDAR z falą ciągłą modulowaną częstotliwością – Frequency Modulated Continuous Wave, opartą na technologii fotoniki krzemowej, która integruje system na chipie elektronicznym. System jest wytrzymały (nie zawiera ruchomych części) i kompaktowy, co zwiększa elastyczność zastosowania w sektorze motoryzacyjnym. Pozwala to przezwyciężyć ograniczenia obecnej technologii LiDAR wynikające z nadmiernych rozmiarów komponentów i wysokich kosztów. Technologia radaru z falą ciągłą modulowaną częstotliwością (FMCW) zapewnia bardzo precyzyjne dane dotyczące prędkości i głębokości, a jednocześnie jest odporna na zakłócenia ze strony otaczającego środowiska i innych użytkowników.

Od momentu powstania w 2022 r., spółka Stellantis Ventures zainwestowała w 12 startupów i jeden fundusz mobilności, skupiając się na rozwoju zaawansowanych technologii, które mogą przynieść wymierne korzyści zarówno klientom indywidualnym, jak i całemu społeczeństwu.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

METCHEM Sp. z o.o.
NESDESIGN Sp. z o.o.
Pol-Technology Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
DSR S.A.
QualityHUB24