Stokvis Tapes
Manutan
VIA
Aalberts
Gotec
28 czerwca 2021 r. podczas wspólnej konferencji Premiera Słowacji i kierownictwa fabryki Stellantis w tym kraju poinformowano, że w zakładzie w Trnawie zostanie ulokowany nowy program produkcyjny aut segmentu B.

- Dziś mogę poinformować, że Trnawa otrzymała nowy program produkcyjny i inwestycję w wysokości około 180 mln euro - powiedział Eduard Heger, Premier Republiki Słowackiej.

Stopniowe rozpoczęcie produkcji nowego segmentu B zaplanowane jest na 2023 rok. Aby znacząco przyczynić się do zwiększenia neutralności emisyjnej, dużą część programu produkcyjnego będą dotyczyć aut z napędem w 100 proc. elektrycznym.

Szef zakładu w Trnawie Martin Dzama powiedział, że fabryka musiała walczyć o ten program z innymi lokalizacjami. Choć nie powiedziano jakie auta będą wytwarzane według dziennika Dennik E trzy nowe modele powinny zastąpić Citroëna C3, który produkowany jest na Słowacji od 2016 roku.

Dotychczasowa wartość inwestycji poniesionych przez PSA Group (wchodzącą w skład Stellantis) na Słowacji przekroczyła 1,2 mld euro.

W Trnawie zatrudnionych jest 4 tys. osób.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
Smart Project Rokicki Śliwka Sp. k.a.
Seifert Polska Sp. z o.o.
MWM Business Solutions Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
GOTEC Polska Sp. z o.o.