Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Po gwałtownych starciach w piątek (10.05.2024) na terenie fabryki Tesli w Grünheide pod Berlinem niemiecka policja przygotowuje się na dalsze protesty. Aktywiści nie informują o planowanych na weekend działaniach – podaje rzecznik miejscowej policji.

W sobotę odbywa się m.in. marsz protestacyjny ze stacji kolejowej Fangschleuse do fabryki Tesli. Policja spodziewa się też dalszych działań demonstrantów wokół gigafabryki Elona Muska.

Starcia z policją

W piątek wielokrotnie dochodziło do starć protestujących z policją, która użyła gazu pieprzowego i pałek. Wielu protestujących i 21 funkcjonariuszy zostało rannych - poinformowała policja. Zatrzymano co najmniej 16 osób.

Zaangażowane w protest grupy skrytykowały „brutalną akcję policji”, „nieproporcjonalną” do akcji protestacyjnej. W akcji uczestniczy duży kontyngent policjantów, w tym setki funkcjonariuszy ściągniętych z innych landów. Na miejscu w pogotowiu są także armatki wodne i wozy opancerzone.

Podczas piątkowej demonstracji aktywiści próbowali przedostać się na teren fabryki Tesli, ale dostępu strzegła policja. Aktywistom udało się jednak przedostać z terenu lotniska w Neuhardenbergu. Na terenie Tesli odpalili środki pirotechniczne i uszkodzili pojazdy farbą.

Więcej w serwisie Deutsche Welle.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

HQ Plastics
Sigfox Poland Sp. z o.o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
GREG-PLAST
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.