1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
Manutan
VIA
CABKA
Aalberts
Sigfox
Gotec
3 sierpnia 2020 r. Thomas Schäfer objął stanowisko prezesa zarządu ŠKODA AUTO. Zastąpił on Bernharda Maiera, który po prawie pięciu latach za sterami ŠKODY przekazał obowiązki swojemu następcy.

Thomas Schäfer rozpoczął karierę w przemyśle motoryzacyjnym w koncernie Daimler AG w 1991 r. Pracował na kierowniczych stanowiskach w obszarach produkcji i zarządzania jakością w Niemczech, USA i RPA do 2002 roku. W latach 2002-2005 był członkiem-założycielem DaimlerChrysler Malaysia jako członek zarządu ds. technologii. Był odpowiedzialny m.in.: za rozszerzenie i restrukturyzację sprzedaży, produkcji i bazy dostawców.

schafer
W Daimler AG w Niemczech Schäfer był odpowiedzialny za dostawy pojazdów, centra obsługi klienta i globalny biznes xKD na rynkach wschodzących w latach 2005-2012. Jego zadaniem było również planowanie i tworzenie strategii oraz logistyki międzynarodowej dla wszystkich istniejących zagranicznych fabryk oraz tworzenie nowych. W 2011 roku do jego głównych zadań należało kierowanie projektem budowy fabryki Mercedes-Benz we współpracy z BAIC w Chinach. W maju 2012 r. Schäfer przeszedł do Volkswagen AG, gdzie początkowo kierował produkcją międzynarodową Grupy Volkswagen i był odpowiedzialny za projekty xKD i negocjacje dotyczące nowych fabryk. Od 2015 roku pełnił funkcję prezesa i dyrektora zarządzającego Volkswagen Group South Africa, odpowiedzialnego za rozwój marek Grupy Volkswagen w regionie Afryki Subsaharyjskiej.

W ciągu swojej pięcioletniej kadencji dyrektora zarządzającego konsekwentnie wspierał rozbudowę sieci sprzedaży, zwiększał rentowność dealerów i doprowadził marki z Grupy Volkswagen, Audi i VW Commercial Vehicles do obecnego rekordowego udziału w rynku wynoszącego 23,5 procent. Pod kierownictwem Thomasa Schäfera Grupa Volkswagen znacznie rozwinęła i umocniła swoją pozycję w Afryce Subsaharyjskiej. Przyczyniły się do tego również budowa nowych fabryk, zawarcie umów o współpracy z importerami oraz opracowanie koncepcji mobilności dla Kenii, Nigerii, Rwandy i Ghany.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Coro-Tech Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
ELPLC S.A.
Craemer GmbH
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
DAM-ROB Sp. z o.o. Sp. K.