Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
Myzer (do 15.05.2021)
VIA (do 31.12.2020)
Icetech (do 21.10.2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
Toyota Motor Europe zrealizowała kolejny projekt w ramach programu przejścia na energię odnawialną.

Tym razem firma zainwestowała w elektrownię słoneczną i wiatrową, aby na miejscu produkować czystą energię zasilającą główną siedzibę w Brukseli. Przed budynkiem stanęła nowoczesna turbina wiatrowa, zaś na dachu znajdującego się obok Toyota After Sales Centre zamontowano 1400 paneli fotowoltaicznych.

Toyota Motor Europe jest pierwszym przedsiębiorstwem w Brukseli, które zainstalowało prywatną turbinę wiatrową na swoim terenie. Turbina o mocy 10 kW może wygenerować do 24 MWh rocznie. Toyota wybrała urządzenie, w którym zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania, takie jak pozioma oś obrotu, która pozwala wykorzystywać wiatr wiejący z dowolnego kierunku, oraz innowacyjne wyprofilowanie łopat, redukujące hałas podczas pracy. Turbina ma wysokość jedynie 23 m, alby nie stwarzać zagrożenia dla pobliskiego lotniska w Zaventem i korzystających z niego samolotów.

Korzystanie z energii wiatrowej to tylko część nowej inwestycji. Siedziba Toyota Motor Europe korzysta także z energii generowanej przez 1400 ogniw fotowoltaicznych o maksymalnej mocy 460 kW. Mogą one wyprodukować do 360 MWh energii rocznie.

Już od wielu lat europejski oddział Toyoty inwestuje w czystą energię. W 2019 roku zaangażowanie firmy na tym polu przyniosło nowy rekord –100-procentowe pokrycie zapotrzebowania wszystkich obiektów i zakładów firmy z odnawialnych źródeł energii. Dwie nowe inwestycje w siedzibie TME w Brukseli wpisują się w strategię Toyoty rozwijania własnych źródeł energii odnawialnej, zasilających bezpośrednio budynki i fabryki.

Podobne działania TME prowadzi w całej Europie, czego przykładem są choćby panele fotowoltaiczne na dachu Toyota Motor Poland. Do zrealizowanych do tej pory inwestycji europejskiego oddziału Toyoty w OZE należą: zestaw 12 800 paneli o powierzchni 80 000 m2 na dachach Toyota Parts Centre Europe, produkujących do 1 620 MWh rocznie, park 16 800 paneli o powierzchni 90 000 m2 w dwóch fabrykach Toyota Motor UK, instalacja o powierzchni 400m2 w fabryce Toyota Motor Manufacturing France, dwie turbiny wiatrowe w Centrum Logistycznym Toyoty w Zeebrugge w Belgii, produkujące rocznie do 17,1 GWh, oraz panele słoneczne w Centrum Logistycznym Nowych Części w Hiszpanii.

Jednocześnie w ciągu ostatnich 5 lat obiekty Toyota Motor Europe przeszły kompleksową modernizację, która poprawiła ich wydajność energetyczną. Wprowadzono nowoczesne systemy zarządzana budynkiem, wydajne klimatyzatory oraz oświetlenie LED. Dzięki temu udało się ograniczyć zużycie energii o 35% z 5 GWh do 3,3 GWh rocznie. Najnowsze inwestycje w siedzibie firmy w Brukseli sprawiły, że obecnie już ponad 10% energii zużywanej przez obiekty TME pochodzi z jej własnych bezemisyjnych elektrowni.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Galwan Sp. z o.o.
Brökelmann Polska Sp. z o.o.
ecocolor sp. z o.o.  KTL-kataforeza
CAMdivision Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
ELTEK Poland Sp. z o.o.