1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
Aalberts
CABKA
VIA
Gotec
Sigfox
25 i 26 maja wznowiły działalność dwie europejskie fabryki Toyota Motor Europe (TME) - Toyota Peugeot Citroën Automobile w Kolinie (TPCA) w poniedziałek a Toyota Motor Manufacturing UK w Burnaston (TMUK Burnaston) w dniu dzisiejszym.


Tym samym restart nastąpił we wszystkich zakładach japońskiego koncernu. Wcześniej, w kwietniu i maju. przywrócono produkcję w Toyota Motor Manufacturing France (TMMF), Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP), Toyota Motor Manufacturing Turkey (TMMT), Toyota Motor Manufacturing UK Deeside (TMUK Deeside) i Toyota Motor Russia St. Petersburg (TMR SP).

Przestój w TMUK Burnaston, gdzie wytwarzana jest Toyota Corolla Hatchback i Touring Sports, rozpoczął się 18 marca. W TPCA, spółce joint venture z Groupe PSA, przerwano produkcję dzień później. W Kolinie wytwarzane są modele Toyota Aygo, Peugeot 108 i Citroen C1.

W TPCA pierwszy dzień był poświęcony przypomnieniu instrukcji bezpieczeństwa dotyczących płynnego rozpoczęcia produkcji, szkoleniu pracowników w zakresie nowo wprowadzanych procedur i ich przestrzeganiu. Obie zmiany zaczną działać w ograniczonym stopniu, a produkcja będzie stopniowo zwiększana do poziomu sprzed wybuchu epidemii oraz w celu zaspokojenia popytu klientów.

Podczas przestoju w Kolinie kontynuowano prace konstrukcyjne i projektowe oraz instalację nowego wyposażenia związanego z uruchomieniem produkcji hybrydowej Toyoty Yaris - decyzję tę ogłoszono w styczniu 2020 r. - Pracownicy przebywali w domu przez ponad dwa miesiące i w tym czasie kontynuowaliśmy działania związane z projektem. Konieczne było poinformowanie pracowników nie tylko o tym, jakie środki przygotowała firma w odniesieniu do bezpieczeństwa pracowników przed koronawirusem, ale także o tym, jak wyglądają  przygotowania do nowego modelu -  powiedział Tomáš Paroubek, PR manager w TPCA.

Początkowo produkcja wyniesie 300 aut na dobę. Od najbliższego piątku ma wzrosnąć do pełnej zdolności - 900 aut.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ktl.pl plus Sp. z o.o., Sp.k.
Galwanizer Sp. z o.o.
Zakład Wielobranżowy Galwanizernia Sp. z o.o.
 bekuplast S.A.
Plastoplan Polska Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.