Manutan
Stokvis Tapes
Aalberts
VIA
Gotec
Valmet Automotive wprowadza własną rodzinę produktów modułowych platform akumulatorowych z pierwszym produktem, modułem zasilania bateryjnego.

Dzięki tej platformie, Valmet Automotive oferuje wzorcowe rozwiązanie w zakresie elektryfikacji dla producentów OEM pojazdów terenowych, ciężarowych i autobusów, a także integratorów. Modułowa platforma akumulatorowa zapewnia unikalne połączenie wydajności, elastyczności integracji, żywotności i konkurencyjnych cen.

Moduł zasilania bateryjnego radzi sobie ze wszystkimi potencjalnymi potrzebami w zakresie zastosowań energetycznych w branży maszyn terenowych, takich jak rolnictwo, leśnictwo, budownictwo, górnictwo i wszystkie inne. Obsługuje również przemysł samochodów ciężarowych i autobusów oraz elektryfikacji przemysłowej. Moduł zasilania bateryjnego opiera się na zaawansowanej koncepcji baterii cell-to-pack o dużej gęstości mocy. Ponadto ogniwa LTO zapewniają wysoką niezawodność, trwałość i bezpieczeństwo, wspierając wymagające zastosowania w branży maszyn terenowych.

Moduł zasilania bateryjnego jest wynikiem ponad 2-letniego intensywnego rozwoju, testowania i walidacji produktów zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi standardami branżowymi, przy zaangażowaniu niektórych znanych graczy z branży. Jest to rozwiązanie zoptymalizowane pod kątem wszystkich zastosowań wymagających dużej mocy szczytowej, szybkiego ładowań i długiej żywotności. Solidny i trwały moduł zasilania bateryjnego jest zaprojektowany do pracy zarówno w trudnych jak i bardzo zimnych warunkach.

Moduł zasilania bateryjnego jest dostępny w dwóch wersjach, wyposażonych inaczej, natomiast z tą samą obudową. Jedna wersja zawiera jednostkę zarządzającą baterią (BMU) i obsługuje wszystkie aplikacje 48V. Druga wersja współpracuje z zewnętrzną jednostką dystrybucji (PDU), która zawiera BMU, do obsługi wszystkich zastosowań wysokiego napięcia.

Koncentrując się na bezpieczeństwie i jakości, moduł zasilania bateryjnego oferuje imponującą liczbę korzyści, w tym prostą instalację Plug & Play oraz elastyczną integrację, które umożliwią zastosowanie modułów nawet w różnych konfiguracjach, w różnych miejscach maszyny czy pojazdu. Umożliwia to producentom OEM najbardziej efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni bez konieczności stosowania specjalnej komory dla systemu akumulatorów.

- Valmet Automotive podejmuje zdecydowane kroki jako dostawca Tier 1 dla systemów akumulatorów. Opracowaliśmy moduł zasilania bateryjnego jako wzorcowe, branżowe rozwiązanie i zaczniemy go wprowadzać na rynek pod własną nazwą - mówi Jyrki Nurmi, SVP EV Systems w Valmet Automotive.

W branży moduł zasilania bateryjnego już wzbudza duże zainteresowanie. Rozpoczęcie produkcji seryjnej planowane jest na III kwartał 2022 r.

Ponieważ elektryfikacja jest wiodącym trendem w branży, modułowa platforma akumulatorowa Valmet Automotive zaoferuje rozwiązania klientom z różnych branż o niskiej i wysokiej wielkości produkcji. Umożliwia to producentom OEM realizację strategii elektryfikacji poprzez oszczędność kosztów rozwoju i projektu oraz inwestycji w linie produkcyjne, dając jednocześnie możliwość pełnego wykorzystania w pełni sprawdzonego systemu akumulatorów.

Valmet Automotive ma wyjątkowe doświadczenie w industrializacji, produkcji i stale rozszerza swoją obecność wysokowydajnymi fabrykami akumulatorów. Stale rosnąca i doświadczona siła inżynieryjna w zakresie rozwoju modułów i akumulatorów może polegać na różnych obiektach testowych, które obejmują prawie pełny zakres walidacji produktu. Wprowadzając moduł zasilania bateryjnego, oparty na dedykowanej specyfikacji inhouse, Valmet Automotive realizuje strategię znacznego rozwoju jako dostawca Tier 1 w pełnym zakresie.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ELTEK Poland Sp. z o.o.
SurTec Polska Sp.z o.o.
YETICO S.A.
PAKOM Sp. z o.o.
ktl.pl plus Sp. z o.o., Sp.k.
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.