Stokvis Tapes
VIA
W czwartek 31 sierpnia pracownicy fabryki Volkswagen Autoeuropa w Setubal niedaleko Lizbony dowiedzieli się na jak długo zostanie zawieszona działalność produkcyjna z powodu braku komponentów.
.

Kierownictwo zakładu, w którym wytwarzany jest model VW T-Roc, w wydanym oświadczeniu poinformowało, że przestój rozpocznie się 11 września i ma potrwać do 12 listopada. Powodem przestoju, który był już sygnalizowany w tym tygodniu, jest brak komponentów do produkcji silników od dostawcy ze Słowenii. Według doniesień słoweńskich mediów tym dostawcą jest KLS Ljubno. Jego zakład został zniszczony przez powódź, która nawiedziła Słowenię na początku sierpnia.

Dyrekcja Volkswagen Autoeuropa poinformowała, że w ciągu 9 tygodni jej pracownicy będą na zwolnieniach, nie zdradzając, ilu z 5 tysięcy zatrudnionych będzie nimi objętych.

Dziewięciotygodniowy przestój to najgorszy scenariusz - koncern zapowiada, że „zobowiązuje się do jak najszybszego przywrócenia produkcji w dotkniętej fabryce” i „rozważa alternatywne źródła dostaw” .

W 2022 roku z linii montażowych w Setubal zjechało 231,1 tys. egzemplarzy VW T-Roc.
0
Udostępniono
baza dostawcow
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

K2ROBOTS
CWS Polska
YETICO S.A.
Etisoft Sp. z o.o.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
GATNER GROUP Sp. z o.o. CNC Sp.k.