Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
EMTECH
Toyota Motor Europe potwierdziła, że będzie kontynuować produkcję auta segmentu A w zakładzie Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ).

Obecnie w fabryce w Kolinie produkowane są modele z tego segmentu - Toyota Aygo, Peugeot 108 i Citroën C1.

TMMCZ została już przygotowana do produkcji nowej Toyoty Yaris na platformie TNGA (Toyota New Global Architecture), a wraz z zapowiedzianym właśnie nowym modelem segmentu A w tym zakładzie będzie wytwarzany drugi pojazd na tej platformie.

Auto segmentu A będzie samochodem europejskim pod każdym względem, od etapu projektowania po produkcję. Podkreśla zaangażowanie japońskiego koncernu w rozszerzenie produkcji w Europie po jej niedawnym ogłoszeniu, że do 2025 r. sprzedaż Toyoty na Starym Kontynencie ma wzrośnąć do 1,5 mln pojazdów.

Jesteśmy przekonani, że ten model wniesie istotny wkład w rozwój Toyoty w Europie i podkreśla nasze zaangażowanie w regionie. Jest to przystępny punkt wejścia do marki dla klientów z segmentu A, a ponieważ korzysta z tej samej platformy, co Yaris i Yaris Cross, pomoże zapewnić ekonomię skali, potrzebną do produkcji małych samochodów

Marvin Cooke, wiceprezes wykonawczy, Toyota Motor Europe

Nazwa nowego modelu segmentu A, wolumen produkcji i termin wprowadzenia do produkcji zostaną ogłoszone w przyszłości.

Aktualnie w fabryka w Kolinie zatrudnia około 2,5 tys. osób. W minionym roku rozpoczęto rekrutację 1 tys. nowych pracowników w związku z uruchomieniem w II połowie 2021 r. produkcji Toyoty Yaris.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Sirit Poland Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.
ELTEK Poland Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
Coro-Tech Sp. z o.o.
Shot Blasting Sp. z o.o.