Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
VIA (do 31.12.2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
BASF zapowiada powstanie nowego zakładu produkcji materiałów akumulatorowych w Schwarzheide (Niemcy) w ramach wieloetapowego planu inwestycyjnego mającego na celu wsparcie europejskiego łańcucha wartości pojazdów elektrycznych.

 

Ten nowoczesny zakład ma produkować aktywne materiały katodowe, których ilość początkowo ma zaspokoić zapotrzebowanie gigantycznej fabryki. Rocznie zakład BASF ma dostarczać materiały do produkcji akumulatorów do około 400 000 pojazdów elektrycznych. Modułowa konstrukcja oraz infrastruktura zakładu w Schwarzheide umożliwia szybkie zwiększanie mocy produkcyjnych, a tym samym zaspokajanie przez BASF rosnącego zapotrzebowania klientów europejskiego rynku pojazdów elektrycznych. Zakład w Schwarzheide będzie wykorzystywać prekursory aktywnych materiałów katodowych z zakładu w Harjavalcie (Finlandia), którego budowę BASF zapowiedział wcześniej. Uruchomienie obu zakładów zaplanowano na 2022 r.


- Zakłady w Finlandii i Niemczech będą oferować naszym klientom niezawodny i bardziej zrównoważony dostęp do wysokoniklowych aktywnych materiałów katodowych. Materiały te będą nie tylko dostosowane do potrzeb klientów, ale i osiągalne w pobliżu ich europejskich zakładów produkcyjnych - powiedział dr Peter Schuhmacher, prezes, Dział katalizatorów BASF.

Za sprawą inwestycji w Finlandii i Niemczech BASF ma stać się pierwszym dostawcą aktywnych materiałów katodowych z możliwością produkcji lokalnej na trzech głównych rynkach, tj. w Azji, Stanach Zjednoczonych i Europie. BASF ma stać się wiodącym dostawcą zapewniającym niezawodny, zrównoważony i całkowicie europejski łańcuch dostaw. Łańcuch ten ma obejmować dostawy metali nieszlachetnych (w szczególności niklu i kobaltu), produkcję prekursorów oraz produkcję materiałów katodowych na terenie jednego regionu.

BASF 1 Experts in Schwarzheide 1
Zakład w Schwarzheide ma być zasilany z efektywnej energetycznie ekologicznej elektrociepłowni, a planowane jest również zasilanie z odnawialnych źródeł energii. Nowa fabryka w Harjavalcie będzie wykorzystywać energię ze źródeł odnawialnych, w tym energię wodną, wiatrową i pochodzącą z biomasy. Korzystna struktura energetyczna ma umożliwić produkcję aktywnych materiałów katodowych o bardzo niskim poziomie emisji CO2.

Inwestycje BASF w Harjavalcie (Finlandia) oraz Schwarzheide (Niemcy) wpisują się w plan Komisji Europejskiej zakładający utworzenie łańcucha wartości w zakresie produkcji akumulatorów w Europie oraz są częścią Ważnego projektu stanowiącego przedmiot wspólnego europejskiego zainteresowania (ang. IPCEI) zatwierdzonego przez Komisję Europejską 9 grudnia 2019 r. zgodnie z zasadami Unii Europejskiej dotyczącymi pomocy publicznej.

O Dziale Katalizatorów BASF

Dział Katalizatorów BASF to największy dostawca katalizatorów środowiskowych i procesowych na świecie. Grupa dysponuje wyjątkową wiedzą w zakresie rozwoju technologii pozwalających chronić powietrze, którym oddychamy, wytwarzać paliwa, które napędzają nasz świat, oraz wydajnie produkować szeroką gamę chemikaliów, tworzyw sztucznych i innych wyrobów, w tym zaawansowane materiały stosowane w akumulatorach. Wykorzystując czołowe w branży platformy badawczo-rozwojowe, pasję do innowacji i gruntowną wiedzę na temat metali szlachetnych i nieszlachetnych, Dział Katalizatorów BASF opracowuje unikatowe, autorskie rozwiązania, które przyczyniają się do sukcesu klientów. 

O BASF

W BASF tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości. Łączymy sukces gospodarczy z ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną. Około 122 000 pracowników Grupy BASF przyczynia się do sukcesu naszych klientów reprezentujących niemal wszystkie branże i kraje świata. Prowadzimy działalność w sześciu segmentach: chemikalia, materiały, rozwiązania dla przemysłu, technologie powierzchniowe, żywienie i higiena, rozwiązania dla rolnictwa. W 2018 r. firma BASF osiągnęła obroty rzędu 63 mld EUR. Akcje BASF są notowane na giełdzie we Frankfurcie, zaś w USA emitowane są amerykańskie kwity depozytowe spółki. 

O firmie BASF Schwarzheide GmbH

BASF Schwarzheide GmbH, zakład produkcyjny znajdujący się na terenie niemieckich Łużyc, należy do Grupy BASF. Asortyment zakładu obejmuje produkty i systemy na bazie poliuretanu, środki ochrony roślin oraz lakiery wodne, a także tworzywa konstrukcyjne, pianki, dyspersje oraz wyroby Laromer®.

BASF Schwarzheide GmbH jest rzetelnym partnerem, a jego inteligentne rozwiązania systemowe oraz wysokiej jakości produkty pomagają klientom osiągnąć sukces. Zakład produkcyjny oferuje doświadczenie i specjalistyczną wiedzę podmiotom chcącym skorzystać z wielowymiarowej synergii współpracy z innowacyjnym przedsiębiorstwem chemicznym. Kilkanaście przedsiębiorstw już stało się partnerami BASF biorącymi udział we współdzieleniu lokalizacji. Istnieje możliwość skorzystania zarówno z kompleksowych pakietów, jak i z pojedynczych usług.

BASF Schwarzheide GmbH w zrównoważony sposób wspiera pozytywny rozwój regionu i działa zgodnie z zasadami odpowiedzialności społecznej, przyczyniając się tym samym do rozwoju rozmaitych obszarów - od kształcenia zawodowego po współdzielenie lokalizacji.

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LINEX Sp. z o.o.
ecocolor sp. z o.o.  KTL-kataforeza
Paks'D Sp. z o.o.
SHOT BLASTING Sp. z o.o.
Hauck Heat Treatment Sp. z o.o.
SHOT BLASTING Sp. z o.o. Sp. k.