Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
GALWANO PARTNERS do 03.02.2020
ITA do 31.01.2020
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
9 stycznia 2020 r. w fabryce w Szentgotthárd oficjalnie rozpoczęto produkcję trzycylindrowego turbodoładowanego silnika benzynowego PureTech 1.2l.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. wiceprezes Groupe PSA ds. producji i  supply chain Yann Vincent, ambasador Francji na Węgrzech Pascale Adriani oraz pracownicy fabryki.

Wraz z uruchomieniem produkcji w Szentgotthárd wzrosła liczba fabryk francuskiego koncernu, w których produkowane są silniki PureTech. Tego typu jednostki napędowe wytwarzane są we Francji (Douvrin, Temery), Polsce (Tychy), Chinach (Xiangiang), Maroku (Kenitra) i Indiach (Hosur).

W dostosowanie zakładu do nowej produkcji Groupe PSA zainwestowała 38 mln euro. Rocznie w Szentgotthárd ma być wytwarzanych 350 tys. silników PureTech. Jednostki napędowe będą produkowane w dwóch wersjach (100 KM i 130 KM). 

- Wraz z wprowadzeniem silników PureTech otwieramy nowy rozdział w historii zakładu w Szentgotthárd. Czekamy na nowe zadania - powiedział podczas uroczystości dyrektor fabryki Grzegorz Buchal. - Z dumą przyczyniamy się do rozwoju zaawansowanych turbodoładowanych silników benzynowych 1.2 w celu osiągnięcia celów w zakresie niskiej emisji spalin.

0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SHOT BLASTING Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Malbox The Stamping Company
Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe EUROTOM Sp. z o.o.
Paks'D Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.