Stokvis Tapes
VIA
Na początku listopada br. VDL Nedcar, spółka należąca do VDL Group a zajmująca się kontraktową produkcja samochodów, poinformowała, że w związku z planowanym wstrzymaniem produkcji dla BMW Group i brakiem możliwości bezpośredniego pozyskania innych projektów motoryzacyjnych, jest zmuszona do redukcji zatrudnienia do 1 marca 2024 roku.

Ogłoszone cięcie zatrudnienia jest uzupełnieniem wcześniej zapowiedzianej redukcji w związku z przejściem od 1 listopada 2023 r. na system jednozmianowy (około 1000 pracowników tymczasowych i 500 pracowników stałych). Obecnie w VDL Nedcar pracuje około 2 500 pracowników. Zamiar zgłoszony Radzie Zakładowej zakłada redukcję ponad 2 tys. stanowisk pracy. Oznacza to, że do 1 marca 2024 r. w VDL Nedcar pozostanie około 450 stanowisk pracy. Stanowiska te są niezależne od Centrum Innowacji Mobilności, które ma utworzyć kilkaset miejsc pracy.

John van Soerland, dyrektor zarządzający VDL Nedcar: „Po rozwiązaniu przez BMW umowy do roku 2030 niezwykle ciężko walczyliśmy o odpowiednie połączenie z produkcją samochodów. Głównie ze względu na niespokojną sytuację na światowym rynku samochodowym i nadwyżki mocy produkcyjnych w branży motoryzacyjnej nie odnieśliśmy sukcesu. Żałujemy tego i przepraszamy naszych pracowników, którzy stracą pracę. Tymczasem kontynuujemy wysiłki akwizycyjne mające na celu przyciągnięcie nowych klientów. Pozostajemy w pełni zaangażowani w wzmacnianie VDL Nedcar w przyszłości”.

Aktualnie w fabryce wytwarzane są modele MINI Cabrio, MINI Cabrio Electric, MINI Countryman oraz wersja PHEV MINI Countryman.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

GATNER GROUP Sp. z o.o. CNC Sp.k.
DSR S.A.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
SAMES Sp. z o.o.
 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
Projektowanie i Budowa Maszyn Artur Kania