1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
Manutan
CABKA
VIA
Aalberts
Sigfox
Gotec
Bernhard Maier ustępuje z dniem 31 lipca 2020 roku ze stanowiska dyrektora generalnego ŠKODA AUTO po prawie pięciu latach pracy.

Jego następca zostanie wybrany na pierwszym posiedzeniu rady zarządu ŠKODA AUTO w sierpniu bieżącego roku. Pod przewodnictwem Bernharda Maiera marka wprowadziła na rynek szereg kluczowych modeli oraz zwiększyła sprzedaż do ok. 1,3 miliona pojazdów rocznie, osiągając tym samym rekordowe wyniki i wysoki zysk operacyjny.

Bernhard Maier rozpoczął karierę zawodową w 1984 roku w Nixdorf Computer AG. Od 1988 do 2001 roku zajmował stanowiska kierownicze w BMW AG w Niemczech i poza granicami kraju. W 2001 roku objął stanowisko prezesa zarządu Porsche Deutschland GmbH, a w 2010 roku został mianowany członkiem zarządu ds. sprzedaży i marketingu w Dr. Ing. h. do. F. Porsche AG. Pod jego kierownictwem rozwinęła się międzynarodowa sieć sprzedaży, a dostawy do klientów na całym świecie potroiły się.

W listopadzie 2015 roku Maier został powołany na stanowisko prezesa zarządu ŠKODA AUTO. Kluczowymi kierunkami firmy wyznaczonymi w ramach strategii 2025 były obszary związane z rozwojem napędów elektrycznych i hybrydowych, digitalizacją usług z zakresu łączności oraz wdrożenie szeroko zakrojonej kampanii produktowej dla marki.

Pod przewodnictwem Maiera ŠKODA wprowadziła nowe kluczowe modele, takie jak SUV-y KODIAQ, KAROQ, KAMIQ i kompaktowy model SCALA. Opracowano także pierwszego, w pełni elektrycznego SUV-a marki, ŠKODĘ ENYAQ iV, której premiera odbędzie się w drugiej połowie 2020 roku. ŠKODA zwiększyła sprzedaż do ok. 1,3 miliona pojazdów rocznie osiągając tym samym rekordowe wyniki i wysoki zysk operacyjny.

- Bernhard Maier jest jednym z najbardziej doświadczonych menedżerów w Grupie Volkswagen. Pełniąc funkcję prezesa zarządu ŠKODA AUTO, wniósł niezwykły wkład w kreowanie profilu marki. Okres jego przywództwa w marce ŠKODA należy do najbardziej udanych w 125-letniej historii firmy. Chciałbym podziękować Bernhardowi Maierowi za niemal dwie dekady pełne sukcesów, najpierw w Porsche, a następnie w ŠKODA AUTO – komentuje Herbert Diess, Prezes zarządu Grupy Volkswagen i przewodniczący rady nadzorczej ŠKODA AUTO.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

YETICO S.A.
NGplast Sp. z o.o. - opakowania przemysłowe
ktl.pl plus Sp. z o.o., Sp.k.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
MM Systemy Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.