Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
CABKA
VIA
Aalberts
Sigfox
Gotec
Według związków zawodowych Škoda Auto chce do 2023 roku zmniejszyć liczbę pracowników o 5 procent (3 tys. osób), poinformował tygodnik "Škodovácký odborář" wydawany przez związek KOVO.

W ubiegłym roku producent samochodów obniżył koszty o 550 mln euro (ok. 14,4 mld CZK). - W tym roku będziemy zmniejszali liczbę pracowników w naszej administracji o 2 proc. - powiedział agencji informacyjnej CTK Tomáš Kotera, dyrektor ds. Komunikacji Škoda Auto. Zmiana poziomu zatrudnienia ma nastąpić w sposób naturalny (przejścia na emeryturę lub dobrowolne odejścia).

Związki nie zgadzają się na redukcję liczby pracowników i chcą ograniczyć zapowiedziane 5% do minimum. Škoda Auto zatrudnia prawie 39 tys. osób, z czego w Czechach ok. 34 tys. (pracownicy etatowi i tymczasowi).

Zdaniem związków zarząd firmy zagroziłby projektom Škody, zmniejszając liczbę pracowników. Jeśli redukcje kadrowe będą kontynuowane, strona związkowa stworzy tak zwany projekt solidarnościowy, w którym pracownicy produkcyjni będą przykładowo odrzucać różne propozycje, takie jak system 17-zmianowy i 18-zmianowy lub inne formy elastycznej pracy.

Škoda Auto posiada w zakłady w Czechach w Mladá Boleslav, Kvasiny i Vrchlabí.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

YETICO S.A.
NGplast Sp. z o.o. - opakowania przemysłowe
ktl.pl plus Sp. z o.o., Sp.k.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
MM Systemy Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.