Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Nowe autobusy MAN Lion’s City o długości 12 metrów zakupione zostały przez PKM Świerklaniec z myślą o obsłudze metrolinii, czyli szybkich linii autobusowych na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Na tego typu trasach jeżdżą pojazdy o wysokim standardzie i niskiej emisji spalin, co oznacza, że najnowsze pojazdy z logo lwa idealnie wpisują się w ich charakterystykę. „Pierwsze nowe autobusy MAN zadebiutowały w połowie marca na liniach z pyrzowickiego lotniska do Gliwic, do Sosnowca i z Tarnowskich Gór do Bytomia - mówi Henryk Szudy, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu i dodał: „Kierowcy, którzy jeżdżą nowymi autobusami chwalą je m.in. za bogato wyposażone stanowiska pracy, w tym wentylowane oraz podgrzewane fotele ISRI oraz dostępność wszystkich niezbędnych przycisków pod ręką. Do tego mamy dobry odzew od naszych pasażerów, którzy zauważyli dalsze pozytywne zmiany w firmie” zadowolonych z komfortu podróży.– zauważa Henryk Szudy.

Najnowsze 12-metrowe pojazdy Lion's City EfficientHybrid posiadają moduł start&stop, który wyłącza silnik podczas postoju na światłach czy na przystankach. To przekłada się na oszczędniejsze wyniki w zakresie zużycia paliw, a także na mniejszą emisję spalin. W układach napędowych świerklańskich pojazdów zastosowano 9-litrowe silniki MAN D10 o mocy 330 KM, które współpracują z 6-stopniowymi automatycznymi skrzyniami biegów Voith. Ponadto autobusy wyposażono w najnowsze rozwiązania metropolitalne, takie jak kasowniki zbliżeniowe, monitoring, ładowarki USB pod fotelami, stojaki na rowery czy też alkomaty dla kierowców. Autobusy mogą przewieźć do 99 pasażerów, z czego 29 pasażerów na miejscach siedzących. Aż 12 z nich dostępnych jest bezpośrednio z niskiej podłogi.

„Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska jest dla naszej firmy szczególnie ważna. Mamy tu klientów, z którymi współpracujemy od wielu lat. Jednym z nich jest PKM Świerklaniec. Bardzo się cieszę, że przedsiębiorstwo zdecydowało się na nowoczesne, wyprodukowane w Polsce autobusy MAN.” Powiedziała Małgorzata Durda, dyrektor ds. sprzedaży autobusów w Man Truck & Bus Polska.

Wraz z najnowszą dostawą 25. autobusów hybrydowych do Świerklańca, śląski przewoźnik powiększył swoją flotę pojazdów z logo lwa do łączenie 76 pojazdów.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Etyfol
FABER CNC
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
METCHEM Sp. z o.o.