Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
sse 25 lat temu po raz pierwszy zabiło serce SECO/WARWICK. W 1991 roku powstała Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW), Polska została przyjęta do Rady Europy, wysłano też pierwszego w Polsce e-maila, a w Świebodzinie powstała spółka SECO/WARWICK.

Od samego początku filozofia działania firmy była oparta na rozwoju produktów i technologii tak, aby spełniać wszystkie potrzeby i oczekiwania klientów, a w zasadzie wspólnie je definiować i tworzyć technologiczne imperium obróbki cieplnej.

SECO/WARWICK ze Świebodzina to dziś firma globalna, działająca w ponad 70 krajach świata, na 4 kontynentach. W branży obróbki cieplnej słynąca z wprowadzania innowacji, które zmieniają technologie używane od ponad 50 lat.

Siła Firmy
Swoją siłę SECO/WARWICK zawdzięcza zdolnym inżynierom, którym zapewnia doskonałe warunki badawczo-rozwojowe, aby ci mogli tworzyć, testować, analizować i wprowadzać na rynek swoje wynalazki. Świebodzińskie przedsiębiorstwo całkowicie przeczy poglądowi, jakoby Polacy nie potrafili współpracować ze światem nauki i nie palili się do tego. SECO/WARWICK współpracuje z uniwersytetami technicznymi, politechnikami, ośrodkami naukowymi i instytutami badawczymi na całym świecie, zarówno w Europie Zachodniej, jaki i w Chinach i całej Azji. Aktywnie realizuje programy współpracy z Politechniką Łódzką, Poznańską, z Instytutem Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie, Institut für Metallformung TU Bergakademie we Freibergu w Niemczech, Politechniką Warszawką, Central South University w Chinach oraz National Research Saratov State University w Rosji.

SECO/WARWICK innowatorem
Nie dziwi więc, że SECO/WARWICK w rankingu „Rzeczpospolitej” znalazło się w pierwszej dziesiątce liderów innowacji, zaś w rankingu innowacyjnych firm w woj. lubuskim zajęło pierwsze miejsce.

Aktualny poziom myśli technicznej SECO/WARWICK jest sumą doświadczeń wszystkich firm Grupy oraz ich stałego, twórczego rozwoju przez lata. Warto tu przypomnieć doświadczenia spółek Grupy tj. stuletni dorobek SECO/WARWICK Corp., sześćdziesięcioletnie doświadczenia Eltermy oraz twórczy dwudziestoletni wkład SECO/WARWICK Sp. z o.o. i następnie S.A. Wyjątkowość przejętych technologii i doświadczeń firmy CAMLAW w zakresie pieców CAB, a także Retecha (lidera w produkcji urządzeń do metalurgii tytanu i stopów metali wysokogatunkowych) umocniły jedynie przewagę technologiczną firmy na rynku. Niektóre z realizowanych projektów SECO/WARWICK dotyczą zupełnie nowych, niedostępnych do tej pory na rynku zaawansowanych technologii, tak jak np. wytwarzanie grafenu.

Kierunki
SECO/WARWICK wyrosło z tradycji technologicznej Świebodzina. O tych korzeniach nie zapomina i  tak w związku z jubileuszem 25-lecia, firma zdecydowała się dołożyć swoją symboliczną cegiełkę do budowy pomnika słynnego Sukiennika tak, aby tradycji stało się zadość i aby ani Świebodzinianie, ani cały świat nie zapomniał, że to miejsce jeszcze 100 lat temu wypełniały liczne fabryki sukna. O świebodzińskim suknie pisał przecież sam Henryk Sienkiewicz. Mimo kradzieży oraz zniszczenia maszyn i urządzeń sukienniczych w czasie wojny, techniczne tradycje Świebodzina przetrwały i były kontynuowane w innych dziedzinach przemysłu między innymi przez takie zakłady jak ELTERMA, a obecnie SECO/WARWICK.

Firma dziś
SECO/WARWICK ze Świebodzina to dziś firma globalna, mająca swe spółki w Chinach, Indiach, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Rosji i Brazylii, sprzedająca swe rozwiązania na każdym kontynencie już ponad 70 krajach. Wdrożonych rozwiązań jest blisko 3500. Na sukces firmy pracuje niemal 1000 osób, z czego 425 w jej europejskiej części.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LINEX Sp. z o.o.
MRS ELECTRONIC Sp. z o.o.
SJM EUROSTAT SAS
RABUGINO Sp. z o.o.
Etisoft Sp. z o.o.
TIMRET Sp. z o.o.