Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
30 sierpnia 2014 r. w Sędziszowie Małopolskim odbył się jubileusz PZL Sędziszów S.A., zorganizowany z okazji 75-lecia istnienia fabryki. Ten wyjątkowy dzień był wspaniałą okazją do wspólnego celebrowania uroczystości.


PZL Sędziszów jest jednym z niewielu polskich producentów branży Automotive, którzy przetrwali trudny okres zmian rynkowych. Dziś, po wielu latach zaniedbań, przedsiębiorstwo intensywnie się rozwija, zachowując jednocześnie najwyższą jakość wyrobów, która stała się znakiem firmowym sędziszowskich filtrów.

Obchody jubileuszu 75-lecia były doskonałą okazją do przypomnienia i przybliżenia mieszkańcom Sędziszowa Małopolskiego historii fabryki, zapisanej na kartach historii. Uroczystości rozpoczęły się na ulicy Wspólnej w Sędziszowie Młp., od akcji społecznej „Zielone Płuca Sędziszowa”. Jej celem było zadrzewienie miasta. Zamysłem organizatorów było nawiązanie do podobnej akcji, która odbyła się 40 lat temu. Wówczas to pracownicy fabryki sadzili drzewa na terenie miasta – w ten sposób historia zatoczyła koło.
Do sadzenia klonów kulistych zaproszeni zostali byli pracownicy PZL Sędziszów, Zarząd Spółki oraz przedstawiciele władz i społeczności lokalnej.
Pełna lista poniżej:
1. Olga Charchut była pracownica PZL Sędziszów S.A.
2. Wojciech Kroczka syn założyciela fabryki, która 75 lat temu dała podstawę do powstania PZL Sędziszów
3. Stanisław Ziemiński Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego
4. Kazimierz Kiełb Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego
5. Ks. Ryszard Lis Proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Sędziszowie Młp.
6. Tomasz Łyczko Członek Zarządu PZL Sędziszów S.A.
7. Bogusław Satława Prezes Zarządu PZL Sędziszów S.A.
8. Adam Sikorski Przewodniczący Rady Nadzorczej PZL Sędziszów S.A.
9. Waldemar Lenius Prezes Stowarzyszenia Dziedzictwa Filtracji i Motoryzacji  

Po uroczystym sadzeniu drzew nastąpiło rozdanie nagród w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dziedzictwa Filtracji i Motoryzacji oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Konkurs odbył się pod patronatem PZL Sędziszów. Nagrodę główną stanowiło wydanie kartki pocztowej, dystrybuowanej wśród gości Pikniku Rodzinnego na Stadionie Miejskim. Zwycięzcą konkursu został 10 letni Maciej Szostecki z Klęczan. Część nakładu pocztówek przekazano autorowi zwycięskiej pracy, część Burmistrzowi oraz Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Kultury.

Uzupełnieniem akcji społecznej „Płuca Sędziszowa” były animacje prowadzone na terenie pobliskiego Miasteczka Ruchu Drogowego. Celem akcji była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zasad ruchu drogowego. Animatorzy przekazywali najmłodszym wiedzę na temat ruchu drogowego w formie gier i zabaw.

W godzinach popołudniowych rozpoczęła się druga część obchodów jubileuszu 75-lecia fabryki. Na Stadionie Miejskim w Sędziszowie Młp. odbył się Piknik Rodzinny, zorganizowany dla byłych i obecnych pracowników oraz partnerów biznesowych firmy.

Ponieważ PZL Sędziszów S.A. jest nierozerwalnie związany z miastem, organizatorzy wydarzenia mocno zaakcentowali związek z Sędziszowem Małopolskim. W związku z tym, w programie artystycznym znalazły się występy zespołów lokalnych – Blues, Rochy i Paka Sędzisza.
Na pikniku rodzinnym obecnych było wielu znamienitych gości, m. in Krystyna Skowrońska – Poseł na Sejm, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Finansów Publicznych; Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego; Bogusław Kmieć – Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska; Tadeusz Hulek – Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Sędziszów Małopolski wraz z Radnymi Gminy; Kazimierz Kiełb – Burmistrz Miasta i Gminy Sędziszów Małopolski; Stanisław Ziemiński – Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego; Jan Chorzępa – Wiceprzewodniczący Związków Zawodowych Przemysłu Elektromaszynowego w Warszawie oraz Marek Bujny – Vice- Prezes Stowarzyszenia Dolina Lotnicza.
W programie znalazło się również wyróżnienie zasłużonych pracowników, m. in. dla Olgi Charchut – ekonomistki, wieloletniej zasłużonej pracownicy PZL Sędziszów, zatrudnionej od 1.10.1947r. do 30.03.1984 r.; Piotra Wozowicza – byłego pracownika, tokarza wydziału W2, zatrudnionego w latach 1971-1996 oraz Jana Wrony – byłego pracownika, ustawiacza maszyn na wydziale W1. Jan Wrona Przepracował w zakładzie 37 lat.

Dla gości Pikniku Rodzinnego zaplanowano również mecz piłkarski „Pracownicy kontra Dystrybutorzy”, body zorbing, strzelanie do celu, malowanie twarzy, „dmuchańce”, zabawy z animatorami, trening piłkarski dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
LIBELI Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.