Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
crusar logo Dostrzegamy coraz większą różnorodność produkowanego asortymentu, jak również rosnące oczekiwania klientów, uznaliśmy więc, że konieczne jest wprowadzenie usprawnień w procesach produkcyjnych.

Przede wszystkim zmiany dotyczą skrócenia czasu dostaw, zwiększenia elastyczności oraz wzrostu wydajności. Korzyści zaobserwować można na wielu płaszczyznach - lepsza jakość produktu i oferowanych usług, mniejsze koszty produkcji i wzrost oszczędności, a także większa satysfakcja klienta.

Industry 4.0 potrzebuje inteligentnych rozwiązań
Maszyna nigdy nie zastąpi człowieka w 100%, jednak wszystko wskazuje na to, że w wielu kwestiach może go odciążyć, człowiek byłby wówczas jedynie dyrygentem procesu pracy maszyny. Skutecznie i rozsądnie wdrażane nowoczesne technologie w znaczącym stopniu usprawniają proces produkcji i pozwalają optymalnie wykorzystać dostępne zasoby.

SGV

Nowoczesnym procesem produkcji jest Industry 4.0, który zakłada, że w realizacji usprawniających projektów kluczową rolę odgrywa nieustanna analiza danych procesowych. Jednym z większych problemów w branży produkcyjnej jest optymalne rozmieszczenie poszczególnych stanowisk produkcji. Obecnie najczęściej wykorzystywane są tradycyjne wózki AGV o małej elastyczności, która przede wszystkim dostrzegalna jest przy trudnościach w modyfikacji tras przepływu materiałów. Nie zostały one przystosowane do poruszania się po magazynach, w których pojawiają się przypadkowe przeszkody, nie omijają ich, co przekłada się na brak ciągłości realizowanego procesu. Ponadto wymagane jest większe zaangażowanie człowieka.

Potrzeba jest matką wynalazków
Konieczność zmian na tej płaszczyźnie i usprawnienia wózków AGV były przyczynami opracowania innowacyjnego projektu, a następnie stworzenia autonomicznych robotów transportowych typu SGV (Self Guided Vehicles) i systemu automatycznego transportu firmy VersaBox powered by Crusar. Pojazdy z towarem poruszające się po przestrzeni magazynowej omijają przeszkody i transportują towar precyzyjnie po ustalonej wcześniej trasie z punktu A do punktu B. System cechuje się bardzo dużą elastycznością, można go dowolnie zaprogramować, a do zarządzania pracą robotów służy aplikacja, inteligentna i prosta w obsłudze.

Istnieją 3 rodzaje robotów: CargoBoy (do 100 kg), KanBoy (do 500 kg) i UltraBoy (do 1500 kg). Bezpiecznie i bezkolizyjnie poruszają się po transportowych drogach, a także współpracują z człowiekiem i innymi pojazdami.

Crusar integratorem systemu VersaBox powered by Crusar
Nasi klienci coraz bardziej interesują się możliwościami automatyzacji obsługi magazynu, a także zaopatrzenia linii produkcyjnych. Postanowiliśmy więc wykorzystać to, co dostępne, możliwe i innowacyjne, tworząc tym samym projekt automatyzacji procesów obsługi działów produkcyjnych dla jednego z naszych klientów. Jednocześnie zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem i integratorem systemu VersaBox powered by Crusar.

Projekt realizuje przede wszystkim jedno główne założenie – przejęcie przez maszyny konkretnych czynności, które dotychczas wykonywane były przez człowieka. Zaproponowaliśmy zindywidualizowane rozwiązanie SGV. Pierwsze testy zakończyły się pomyślnie. Plany na przyszły rok obejmują implementację wózków SGV i całkowitą eliminację aktualnie stosowanych środków. Jesteśmy dumni, że to my mamy możliwość wspierania naszych klientów alternatywnym rozwiązaniem automatycznego transportu, jakim jest system VersaBox powered by Crusar.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
WAMECH P. A. WĄSIK Sp. J.
Mondi Simet Sp. z o.o.
Etisoft Sp. z o.o.
MESH Works Inc.
ProfilGate