Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Zarząd Alumetal S.A. poinformował, że Rada Nadzorcza zaakceptowała modyfikację sposobu i zakresu rozbudowy mocy produkcyjnych w zakresie stopów wstępnych w zakładzie w Gorzycach i zaakceptowała zmniejszenie skali wzrostu zdolności produkcyjnych w zakresie stopów wstępnych.

Zmniejszenie skali wzrostu zdolności produkcyjnych  nastąpi z pierwotnie planowanych 30% do 22%, co w konsekwencji przełoży się na zwiększenie mocy produkcyjnych całej Grupy Alumetal o 1,8% zamiast 2,5%, z jednoczesnym zmniejszeniem maksymalnej kwoty wydatków inwestycyjnych z 12 500 000 zł  do kwoty w wysokości 9 500 000 zł. Inwestycja jest już realizowana, a rozpoczęcie zwiększonej produkcji planowane jest w II kwartale 2023 roku.

Stopy wstępne to wyroby charakteryzujące się wśród produktów Grupy Alumetal ponadprzeciętną wartością dodaną. Produkty te w dużej mierze kierowane są do innych segmentów klientów niż przemysł motoryzacyjny, więc zwiększenie ich produkcji i sprzedaży będzie kolejnym krokiem w dywersyfikacji struktury sprzedażowej Grupy Alumetal.

Grupa Alumetal jest największym na rynku polskim i w Europie Środkowo-Wschodniej oraz drugim największym w Europie producentem wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych. Grupa posiada trzy zakłady w Polsce i jeden na Węgrzech. Każdy z nich posiada certyfikat IATF 16949:2016.

Grupa współpracuje z największymi koncernami motoryzacyjnymi zarówno w kraju, jak i za granicą takimi jak: Grupa VW i Nemak.

Wkrótce nowym właścicielem Grupy Alumetal ma stać się Grupa Hydro.

 

0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

YETICO S.A.
Pol-Technology Sp. z o.o.
DSR S.A.
Etisoft Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.