Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Automechanika Frankfurt 2024, która odbędzie się w dniach od 10 do 14 września, zapowiada się jako wydarzenie nie tylko pełne międzynarodowych innowacji, ale także jako okazja do promocji polskich firm motoryzacyjnych na arenie światowej. Polskie firmy coraz odważniej stawiają na udział w targach, co potwierdza liczba zgłoszeń i powierzchnia zajmowana przez polskich wystawców.

Na tegorocznej edycji Automechaniki Frankfurt, 209 polskich firm złożyło intencję udziału, co świadczy o rosnącym znaczeniu targów dla polskiego sektora motoryzacyjnego. Z tej liczby, już 156 firm podpisało oferty stoisk, zajmując łączną powierzchnię prawie 5.600 m2.

Możemy mieć do czynienia z rekordową edycją pod względem liczby polskich wystawców. W 2018 roku, przed pandemią, na targach było obecnych 194 polskich firm. W 2022 roku, pierwszej pełnowymiarowej edycji Automechaniki po pandemii, pokazało swoją ofertę 152 polskich wystawców. Tegoroczna liczba sugeruje, że udział polskich firm będzie jeszcze bardziej imponujący.

Tematy transformacji i zrównoważonego rozwoju cieszą się szczególnym zainteresowaniem uczestników targów. Wiodące firmy już zapowiedziały, że podczas wydarzenia zaprezentują produkty i rozwiązania związane z gospodarką o obiegu zamkniętym, elektromobilnością, paliwami alternatywnymi, łącznością sieciową, sztuczną inteligencją w samochodach oraz innymi kluczowymi obszarami. Nowe formaty wydarzeń mają sprzyjać dyskusjom na tematy związane z przyszłością branży.

Olaf Mußhoff, dyrektor targów Automechanika Frankfurt, wyraża swoje zadowolenie z dużego zainteresowania wydarzeniem. Ponad 4000 zgłoszeń z ponad 80 krajów, w tym od wielu uznanych producentów z sektora lakiernictwa, jak Axalta czy PPG, świadczą o prestiżu targów.

Otwarcie dodatkowych hal pozwoli na jeszcze szerszą prezentację innowacji. Ponadto, pojawią się nowe atrakcje, takie jak Sustainability Court, gdzie przedstawiciele branży będą mogli omawiać zrównoważone rozwiązania, oraz Future Mobility Park, gdzie odwiedzający będą mieli możliwość na żywo testować pojazdy z alternatywnymi układami napędowymi.

Philippe Colpron, szef ZF Aftermarket, podkreśla znaczenie współpracy i innowacji w kontekście zmieniającego się krajobrazu mobilności. Dążenie do zerowej emisji i tworzenie zrównoważonych możliwości rozwoju dla rynku wtórnego wymaga nowych modeli biznesowych i partnerstw.

Automechanika Frankfurt 2024 obiecuje być nie tylko miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć branży motoryzacyjnej, ale także platformą do dyskusji i wymiany poglądów na tematy kluczowe dla przyszłości sektora.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ProfilGate
 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
LINEX Sp. z o.o.
Gergonne Polska  Sp. z o.o.
ANT Solutions Sp. z o.o.