Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Bank Pekao oraz International Finance Corporation (IFC) wraz z innymi instytucjami finansowymi udzieli firmie SK Hi-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o. finansowania na rozbudowę fabryki produkującej separatory do akumulatorów w samochodach elektrycznych.

Kredyt inwestycyjny w wysokości 30 mln USD, w ramach finansowania aranżowanego przez IFC na łączną kwotę 300 mln USD, zostanie przeznaczony na sfinansowanie 3. i 4. fazy budowy największego w Europie zakładu produkującego separatory do akumulatorów litowo-jonowych. Zakład produkcyjny powstaje w Dąbrowie Górniczej. SK Hi-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o. jest pierwszym producentem separatorów w Europie. Spółka specjalizuje się w produkcji separatorów mokrych o bardzo wysokiej jakości.

IFC, spółka z grupy Banku Światowego, jest największą światową instytucją rozwojową skoncentrowaną na sektorze prywatnym na rynkach wschodzących.

- To pierwszy projekt finansowania realizowany przez Bank Pekao wspólnie z IFC i głęboko wierzę, że nie ostatni. Liczę, że będziemy mieli okazję współpracować przy kolejnych przedsięwzięciach, zwłaszcza, że IFC jest światowym liderem finansującym projekty przyjazne dla środowiska, w które aktywnie się angażujemy - mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao.

Bezpośrednim właścicielem SK Hi-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o. i równocześnie poręczycielem długu w umowie jest notowana na giełdzie w Korei Południowej firma SK ie Technology Co. Ltd. Poręczyciel jest jednym z wiodących producentów separatorów na świecie i największym globalnym producentem mokrych separatorów, nie licząc Chin.

SK Hi-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o. oraz SK ie Technology Co. Ltd. są częścią jednego z największych południowokoreańskich konglomeratów SK Group.

Finansowanie klasyfikowane jest jako „zielone”, a projekt wpisuje się w strategię ESG Banku Pekao S.A.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
MESH Works Inc.
Impel Group
TIMRET Sp. z o.o.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
Lubricant Polska Sp. z o.o.