Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Firma rekrutacyjna Bergman Engineering z Wrocławia podpisała prestiżowy kontrakt z Teslą, aktualnym liderem wśród samochodów elektrycznych w Europie. Obejmuje on rekrutacje inżynierów, techników i pracowników produkcyjnych do berlińskiej fabryki Tesli, w której docelowo ma pracować 23 tys. osób.

Projekt realizuje od listopada br. Bergman Deutschland z Berlina, niemiecka spółka Bergman Engineering, która od 11 lat zatrudnia inżynierów na zlecenie m.in firm z branży motoryzacyjnej i lotniczej.

- W tym momencie mamy do zatrudnienia ok. 500 osób, ale to na pewno nie jest koniec. Po realizacji tego projektu dostaniemy finansowanie na kolejny. Fabryka jest w fazie rozruchu, docelowo będzie w niej pracować 23 tys. osób - wyjaśnia Tomasz Szpikowski, założyciel i prezes Bergman Engineering.

Pierwsze 12 zrekrutowanych osób rozpoczęło już pracę w fabryce. Są to przede wszystkim inżynierowie i technicy, którzy pracowali przy rozruchu fabryk, zajmujący się utrzymaniem ruchu, parametryzowaniem maszyn i procesu produkcyjnego.

Jak podkreśla Tomasz Szpikowski, Bergman Deutschland szuka już kolejnych kandydatów, zajmujących się kontrolą jakości, planowaniem procesu produkcji, koordynacją procesów i zarządzaniem projektami, a także pracowników produkcyjnych.

Bergman Engineering Sp z o.o. działa na terenie całej Polski i Europy. Specjalizuje się w doborze kompetentnych i wysoko wykwalifikowanych pracowników dla firm z branży motoryzacyjnej, lotniczej, e-mobility, FMCG, chemicznej, automatyki i robotyki, metalurgicznej oraz budownictwa. Obecnie zatrudnia ponad 700 inżynierów.

W Polsce pracuje np. dla Pratt & Whitney m.in. nad silnikami odrzutowymi dla Airbusa, Bridgestone, a w Niemczech dla Daimlera, VW, Diehla i Skeletona, producenta baterii do aut elektrycznych.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Automotive CEE Day 2024

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
HQ Plastics
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
QualityHUB24
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
BARIBAL Group