Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
Sigfox
Zmniejszenie ryzyka zakażeniem wirusem COVID 19 w transporcie do pracy, taki cel stawia sobie firma Valeo, wyposażając autobusy pracownicze w specjalny system oczyszczania powietrza.

Firma wyposażyła większość autobusów w Skawinie i w Czechowicach, służących do przewozu pracowników w system oczyszczania powietrza UV, aby wzmocnić ich ochronę przed Covid 19. Z przewozów do pracy codziennie korzysta blisko 2000 pracowników Valeo (1000 w Skawinie i 900 w Czechowicach).

System oczyszczania powietrza UV zainstalowany w pojeździe eliminuje ponad 95% drobnoustrojów bakterii oraz wirusów, w tym Covid-19 podczas przewozu pasażerów. Jego skuteczność w walce z SARS‑CoV‑2 została naukowo potwierdzona przez Szpital Uniwersytecki we Frankfurcie oraz Instytut Zastosowania Technologii Laserowych w Medycynie i Metrologii na Uniwersytecie w Ulm (ILM).
Valeo UV PurifierSystem oczyszczania powietrza Valeo wykorzystuje technologię światła ultrafioletowego. Promienie UV działają zarówno bakteriobójczo, jak i bakteriostatycznie, zabijając mikroby, takie jak wirusy i patogeny. Firma Valeo stworzyła unikalne rozwiązanie „labiryntu świetlnego”, który blokuje promieniowanie UV przed rozprzestrzenianiem poza metalową obudowę, co zapewnia ochronę pasażerów pojazdu przed bezpośrednim kontaktem z tymże promieniowaniem. System jest kompatybilny ze wszystkimi typami autobusów i autokarów niezależnie od ich wielkości oraz tego, czy zostały wyposażone w klimatyzację. Jest dostępny na rynku nie tylko dla fabrycznie nowych autobusów, ale także dla pojazdów już jeżdżących po drogach. Valeo jest światowym liderem w dziedzinie systemów uzdatniania powietrza wewnątrz pojazdów. Poprawa jakości powietrza ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mobilności, co jest jednym z głównych celów Grupy w zakresie innowacji.

Ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pracowników jest dla Valeo sprawą priorytetową. We wszystkich swoich zakładach na całym świecie, zarówno w fabrykach, centrach badawczo-rozwojowych, jak i siedzibach głównych, Valeo stosuje zaostrzone środki bezpieczeństwa w celu zapewnienia maksymalnej ochrony zdrowia pracowników, do których należą m.in. codzienne kontrole temperatury ciała, obowiązkowe stosowanie masek oraz sprzątanie stanowisk pracy na początku i na końcu każdej zmiany.

W dwóch zakładach Valeo w Skawinie produkujących systemy termiczne i wycieraczki pracuje w sumie około 3400 pracowników, z czego ponad 1000 korzysta z zakładowego transportu. W zakładzie Valeo w Czechowicach zajmującym się produkcją systemów elektrycznych i elektronicznych zatrudnionych jest 1600 osób, z transportu korzysta ok. 900 pracowników.  
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Carlex Automotive
Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego - Poznań Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Februko Sp. z .o.o.
Stansefabrikken Automotive
Galwanizer Sp. z o.o.