Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Władze Dąbrowy Górniczej poinformowały, że spółka Brembo Poland zwiększy swojej możliwości produkcyjne w tym mieście. Dostawca działa w Dąbrowie Górniczej od 2003 r. przy ulicy Roździeńskiego i zatrudnia obecnie około 1,6 tys. pracowników.

Teraz spółka za nową działkę, o powierzchni niemal 17 ha, znajdującą się w strefie inwestycyjnej „Tucznawa”, zaoferowała ponad 21,7 mln zł. Na jej terenie powstanie odlewnia żeliwa. Nowy zakład ma mieć powierzchnię 25 tys. m2. Rozpoczęcie działalności zaplanowane są na I półrocze 2025 r.

- Dziękuję przedstawicielom włoskiego koncernu, że postanowili jeszcze mocniej związać swą przyszłość z Dąbrową Górniczą. W mojej ocenie to kolejny dowód na to, że nasza polityka gospodarcza przynosi efekty - podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Wytwarzane w Dąbrowie Górniczej tarcze hamulcowe są montowane w autach znanych marek na całym świecie, m.in. w Porsche, Audi, Mercedesach czy popularnych samochodach z Włoch czy Czech.

Poza zakładem w Dąbrowie Górniczej Brembo posiada w Polsce jeszcze dwa zakłady produkcyjne - w Częstochowie i w Niepołomicach.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Automotive CEE Day 2024

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.
 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
RABUGINO Sp. z o.o.