Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Firma CNP Myszków opracowała i wprowadziła na rynek nową powłokę bazująca na stopie magnezu, aluminium i cynku nakładaną w procesie cynkowania ogniowego z odwirowaniem.

Powłoka oferowana jest na rynku pod nazwą ZMspin i dedykowana jest do elementów złącznych takich jak śruby, nakrętki, podkładki, szpilki oraz innego rodzaju elementy złączne.

Powłoka ZMspin daje spektakularne wyniki w badaniach w komorze solnej, gdzie badane elementy nie wykazują śladów korozji nawet powyżej 3000h.
Proces technologiczny nie wykorzystuje kwasów do aktywacji powierzchni, a co za tym idzie, detale nie mają możliwości nawodorowania.

Dodatkowo proces technologiczny generuje znacznie mniejsza ilość odpadów względem klasycznego cynkowania ogniowego, co pozwala na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko.


Powłoka ZMspin pozwala na zredukowanie kosztów utrzymania konstrukcji stalowych. Dzięki jej właściwościom potencjalne uszkodzenia powłoki antykorozyjnej podczas montażu są zredukowane do minimum. Powłoka Zmspin może być z powodzeniem stosowana w aplikacjach obecnie wymagających powłok typu DUPLEX.

Powłoka ZMspin zastosowana na elementach złącznych pozwala na ujednolicenie zabezpieczeń antykorozyjnych stosowanych dla części samochodowych, w których obecnie szeroko stosowane są blachy z pokryciem MgAlZn.

Więcej na https://zmspin.com/
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Bodycote Polska Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
Lubricant Polska Sp. z o.o.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
SAFECHEM Europe GmbH
DSR S.A.