Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Jaworska fabryka Mercedesa wspiera edukację w regionie i dba o rozwój zawodów przyszłości. Do grona klas patronackich zakładu dołączyło Europejskie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy.

9 marca 2022 r. list intencyjny w tej sprawie podpisali: Prezes Zarządu DPFA EUROPRYMUS – Katarzyna Hübner, Prezes Zarządu MBMPL – dr Andreas Schenkel i Wiceprezes Zarządu MBMPL – Aleksandra Łukasiak. To pierwsza szkoła w pełni objęta patronatem Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Liceum oferuje 3 profile nauczania: politechniczny, humanistyczno-prawny i biologiczno-sportowy, a także rozszerzoną naukę języka angielskiego i niemieckiego. Dodatkowo uczniowie, którzy wybrali profil politechniczny będą mogli brać udział m.in. w warsztatach organizowanych przez fabrykę Mercedesa w Jaworze, zostaną zaproszeni na tematyczne zwiedzanie zakładu i będą mieć możliwość praktyk w działach produkcyjnych i administracyjnych.

We współpracy z Mercedes-Benz Manufacturing Poland Europejskie Liceum Ogólnokształcące będzie wspierać uczniów w wyborze studiów, których ukończenie da perspektywę pracy w fabryce w Jaworze.

Do tej pory działają 2 klasy patronackie MBMPL: mechatronik w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze (od września 2019 r.) i elektromechanik w Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy (od września 2021 r.). Fabryka wspiera rozwój dziewcząt z liceów i techników powiatu jaworskiego w zakresie nauk technicznych i umiejętności miękkich, od czterech lat oferuje im półroczny program „Girls Go Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię”.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Alucrom Sp. z o.o.
Mondi Simet Sp. z o.o.
Gotec Plastics Polska sp. z o.o.
YETICO S.A.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.