Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
sseMinisterstwo Rozwoju przygotowało projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Wśród włączanych do SSE terenów jeden projekt inwestycyjny związany jest z przemysłem motoryzacyjnym.


W Radomyśli Wielkiej ma zostać włączone teren 4,2775 ha. „Geyer&Hosaja” sp. z o.o. to czołowy producent wyrobów gumowych, zwłaszcza dywaników samochodowych dla takich marek jak: Mercedes Benz, Volvo, Audi, Ford, Mitsubishi, Volkswagen (ok. 1 mln kompletów rocznie w ponad 500 modelach), mat bagażnikowych, progów zwalniających i innych elementów do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, mieszanek gumowych.

Planowana do realizacji przez spółkę nowa inwestycja polega na rozbudowie zakładu produkcyjnego w Partyni (gmina Radomyśl Wielki) w celu zwiększenia jego zdolności wytwórczych.

W ramach projektu planowana jest budowa nowych obiektów tj. hali produkcyjnej wyrobów gumowych o powierzchni ok. 2 200 m2 i hali magazynowej surowców i wyrobów gumowych o powierzchni ok. 2 800 m2 wraz z infrastrukturą techniczną. Inwestor zamierza zakupić maszyny i urządzenia do produkcji mieszanek gumowych oraz do produkcji wyrobów gumowych formowych. Ponadto planuje się dokonanie koniecznych modernizacji istniejących ciągów produkcyjnych. Zdolność produkcyjna mieszanek gumowych po realizacji projektu wzrośnie dwukrotnie tj. do poziomu ok. 120 ton na dobę.

Innowacyjny charakter projektu polega na wdrożeniu technologii wytwarzania mieszanek gumowych oraz wyrobów gumowych z zastosowaniem nowego surowca w postaci sadzy pochodzącej z pirolizy zużytych opon. Sadza pirolityczna zastąpi stosowaną dotychczas sadzę pochodzącą głównie ze spalania paliw.

Innowacyjność technologii, w tym stwierdzenie, że wdrażane rozwiązanie nie było dotychczas stosowane w Polsce potwierdzają opinie dwóch jednostek naukowych w rozumieniu art. 2 pkt 9 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz. U z 2016 r. poz. 2045, 10 z późn. zm.), tj. Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników z siedzibą w Toruniu oraz Instytutu Technologii Polimerów i Barwników, Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej.

W wyniku inwestycji poniesione będą koszty kwalifikowane w wysokości co najmniej 15,0 mln zł oraz utworzonych będzie co najmniej 21 nowych miejsc pracy.

Warunkiem zezwolenia będzie utrzymanie już istniejących miejsc pracy na poziomie średniorocznego zatrudnienia obliczonego na dzień udzielenia zezwolenia (średnie zatrudnienie za okres 12-tu miesięcy na koniec grudnia 2016 r. w przeliczeniu na pełne etaty wyniosło 350 etatów) oraz utworzenie co najmniej 21 nowych miejsc pracy i utrzymanie łącznego zatrudnienia na poziomie 371 etatów przez okres co najmniej 5 lat od daty utworzenia docelowej liczby nowych miejsc pracy.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 31 grudnia 2018 r.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

item Polska Sp. z o. o.
MESH Works Inc.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.