Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Fabryka dużych samochodów dostawczych Stellantis w Gliwicach została uhonorowana przez korporację Globalnym Wyróżnieniem Stellantis za Udane uruchomienie produkcji dużych samochodów dostawczych oraz ich wysoką jakość.

W uzasadnieniu podkreślono, że: “Wszystkie wskaźniki jakościowe osiągane przez polską fabrykę LCV od momentu uruchomienia produkcji, w tym gwarancyjne, były od samego początku na najwyższym poziomie, co potwierdzały nie tylko wewnętrzne inspekcje, ale również regularne globalne audyty jakościowe. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że fabryka utrzymała tak wysoki poziom jakości już w roku rozruchowym, pierwszym po zmianie profilu produkcji gliwickiej lokalizacji z samochodów osobowych na duże samochody dostawcze”.

Grupa Stellantis stawia jakość w centrum swoich działań, tak by każdy klient, który kupił pojazd jednej z jej marek, mógł użytkować go bezusterkowo i komfortowo. W przypadku dużych samochodów dostawczych z Gliwic mowa również o małych i dużych przedsiębiorstwach oraz firmach rodzinnych. Gliwicki zakład jest jedną
z dwóch, europejskich fabryk Stellantis, produkujących duże samochody dostawcze, dlatego spoczywa na nim współodpowiedzialność za powodzenie Stellantis w tym, istotnym dla korporacji, sektorze rynku. Strategia Stellantis obejmuje również rozszerzenie obecności firmy w sektorze samochodów rekreacyjnych RV, skierowanych do klientek i klientów poszukujących pojazdów zarówno do celów rekreacyjnych, jak i do użytku codziennego. Dlatego część mocy produkcyjnych polskiego zakładu LCV została przeznaczona na potrzeby produkcji dla segmentu samochodów rekreacyjnych RV.

- Jakość zawsze była mocną stroną fabryki w Gliwicach. Jest dla nas wartością, a nie tylko jednym ze wskaźników planu biznesowego. Dlatego każdy samochód produkujemy ze świadomością, że czeka na niego konkretna osoba lub rodzina i wkładamy w ten proces całe nasze doświadczenie i umiejętności, tak jakbyśmy produkowali go dla siebie -  powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny Stellantis Gliwice.

W fabryce Stellantis w Gliwicach zlokalizowane jest również Centrum Konwersji, w którym dostosowuje się pojazdy do specjalnych potrzeb klientów oraz jednostka produkująca pokrywy do akumulatorów elektrycznych. Poza działalnością produkcyjną, w gliwickiej spółce ulokowano również siedzibę Funkcji Centralnych, w tym, obok pionów Finansów, Zakupów, Inżynierii oraz IT, nowego zespołu – Software Experience [SWX], rozwijającego projekty w dziedzinie sztucznej inteligencji i jazdy autonomicznej.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
ABC Colorex Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
DSR S.A.