Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
boryszew logo 150Grupa Boryszew konsekwentnie realizuje założenia planów restrukturyzacyjno- rozwojowych. W odpowiedzi na dynamiczny rozwój Grupy, Rada Nadzorcza podjęła decyzję o wzmocnieniu Zarządu spółki. Na stanowisko wiceprezesa do spraw rozwoju powołany został Mikołaj Budzanowski.

Grupa Boryszew zakończyła istotny etap restrukturyzacji segmentu automotive, jakim była reorganizacja Grupy Maflow. Kompleksowy plan obejmował wszystkie obszary działalności. Zamknięto zakład w Trezzano we Włoszech, a fabryki w Chinach i Brazylii poddano gruntownej restrukturyzacji. Istotnej modernizacji poddany został flagowy zakład grupy w Tychach.

- Dokonaliśmy zmian w technologii i zwiększyliśmy wydajność o 50% - mówi Piotr Szeliga, Prezes Zarządu Grupy Boryszew - Ponadto, dotychczasowe działania stanowią fundament do dalszego wzrostu mocy produkcyjnych,kluczowych w kontekście pozyskanych nowych projektów- dodaje.

W obszarze zakupów wprowadzono nowe procedury, rozszerzono bazę dostawców, a w wyniku przeglądu zawartych kontraktów, urynkowiono ceny. Dzięki realizacji planu możliwa była certyfikacja wszystkich zakładów na zgodność z normami ISO oraz uzyskanie walidacji przez głównych kontrahentów. Pozwoliło to na pozyskanie nowych klientów, takich jak Porsche, Daimler czy Tata oraz nowych kontraktów dla dotychczasowych klientów. Efekty wszystkich tych działań odbiją się na stopniowym wzroście rentowności segmentu. Finalizacja procesu restrukturyzacji Grupy Maflow zbiegła się z intensyfikacją działań reorganizacyjnych i rozwojowych w młodszym o kilkanaście miesięcy innym nabytku grupy, Boryszew Automotive Plastics (BAP). Istotnym elementem tego programu jest uruchomienie fabryki Boryszew Plastics Russia w Dzierżyńsku koło Niżnego Nowogrodu, w Rosji.

- Rozpoczęcie produkcji w Rosji stanowi istotny element zacieśniania naszej współpracy z Grupą Volkswagen - komentuje Paweł Surówka, wiceprezes zarządu Grupy Boryszew ds. Segmentu Automotive.- Warto także podkreślić fakt, iż rynek rosyjski kryje w sobie duży potencjał, a nasze pojawienie się tam zwróciło uwagę także innych firm motoryzacyjnych

Głównym odbiorcą fabryki w Dzierżyńsku będzie Grupa Volkswagen posiadająca swoje zakłady produkcyjne w pobliskim Niżnym Nowogrodzie. W lipcu wyprodukowano pierwsze elementy wyposażenia modelu VW Jetta. Przyszłe przychody Boryszew Plastics Russia są szacowane na ok. 20 mln euro rocznie.

W ramach restrukturyzacji BAP wykonane zostały pierwsze działania zmierzające do centralizacji funkcji pozaprodukcyjnych, dotychczas funkcjonujących odrębnie w każdym z zakładów. Powołano w tym celu odrębną spółkę która scentralizuje sprzedaż, finanse, zakupy i inne funkcje administracyjne grupy. Wykorzystanie synergii, redukcja podwójnych funkcji oraz większa efektywność centralnych działań zredukuje stałe koszty, które dotychczas ciążyły na wynikach poszczególnych spółek. Ponadto trwa reorganizacja produkcji między poszczególnymi lokalizacjami, której celem jest lepsze wykorzystanie know-how każdej z nich przy równoczesnym uwzględnieniu kosztów produkcji. Celem jest odciążenie spółek z nierentownej części ich portfela produktowego i skupieniu ich mocy przerobowych na kluczowych kompetencjach. Ważnym krokiem było podjęcie decyzji o zbudowaniu polskiego zakładu grupy BAP w Toruniu na terenie firmy Elana, który powinien stać się w pełni operacyjny do końca r 2014. . Przyniesie to między innymi ściślejszą współpracę z głównym odbiorcą - fabryką Volkswagen Group w Poznaniu. Oszczędności w rozpoczętym drugim etapie restrukturyzacji sięgną 50 milionów złotych do końca 2014 roku.

Dynamicznie rosnąca skala działalności Grupy Boryszew, wynikająca z akwizycji i inwestycji, przekłada się na wzrost zadań stojących przed Zarządem spółki.

- Grupa Boryszew stoi przed nowymi wyzwaniami rozwojowymi. Ilość inicjatyw inwestycyjnych oraz wciąż rosnąca skala działalności wymaga wzmocnienia Zarządu, tak by w pełni wykorzystać potencjał stojący przed Grupą - mówi Arkadiusz Krężel, członek Rady Nadzorczej Boryszew - Z tego powodu Rada Nadzorcza podjęła decyzję o wyborze Pana Mikołaja Budzanowskiego na stanowisko Dyrektora do spraw rozwoju.

Mikołaj Budzanowski - w latach 2009 - 2011 pełnił funkcję wiceministra Skarbu Państwa, w latach 2011 - 2013 Minister Skarbu Państwa. Jako minister odpowiedzialny był za nadzór nad strategicznymi spółkami w sektorze ropy i gazu oraz projektami dywersyfikacyjnymi, m.in. budowy terminalu LNG w Świnoujściu, poszukiwania gazu łupkowego oraz rozbudowy infrastruktury do eksploatacji i przesyłu surowców energetycznych. Inicjator nowych projektów energetycznych oraz wydobywczych w Polsce. Odpowiedzialny za integrację sektora chemicznego wokół Grupy Azoty. Nadzorował i sfinalizował proces negocjacji cenowych kontraktu jamalskiego w 2012 r. Wcześniej, w latach 2008 r. - 2009 r. - Dyrektor w Ministerstwie Skarbu Państwa, sprawujący nadzór nad spółkami strategicznymi w sektorze ropy i gazu. Był odpowiedzialny m.in. za przygotowanie spec-ustawy dot. budowy terminalu LNG w Świnoujściu oraz inwestycji towarzyszących.

2008 r. - Dyrektor Departamentu Zmian Klimatu w Ministerstwie Środowiska.

Lipiec 2004 r. - grudzień 2007 r. - Doradca w polskiej delegacji do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Słuchacz na Stanford Executive Institute, Stanford University (Management Science and Engineering). Stypendysta japońskiej fundacji Sasakawy (Nippon Foundation), Deutsch Akademischer Austausch Dienst (DAAD). Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.

- Wszystko to co dziś komunikujemy pokazuje że grupa Boryszew nie boi się podejmowania trudnych zadań i przenoszenia swoich doświadczeń restrukturyzacyjnych z Polski na obszar międzynarodowy - konkluduje P. Szeliga - Cieszę się, że w drugie półrocze wchodzimy wzmocnieni organizacyjnie, mając dużą ilość zadań i projektów zaplanowanych na ten przełomowy rok już zrealizowanych.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

item Polska Sp. z o. o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
Etisoft Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.