VIA
13 stycznia br. Grupa Elemental nabyła za pośrednictwem spółki zależnej Elemental USA Inc. (w której wspólnikami są także fundusze zarządzane przez PFR TFI) 34% praw udziałowych w PGM of Texas LLC i tym samym posiada obecnie 100% udziałów tej spółki.

Grupa kupiła większościowy pakiet udziałów w tej spółce w 2019 roku.

PGM of Texas to spółka specjalizująca się w zbieraniu i przetwarzaniu zużytych katalizatorów samochodowych, wykorzystując do tego własną sieć zakupową, na którą składa się kilkanaście lokalizacji na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Kluczowym elementem jej działalności jest zaawansowany technologicznie zakład recyklingu, wyposażony w linie do demontażu, separacji, cięcia oraz mielenia odpadów, a także profesjonalne laboratorium chemiczne.

- PGM of Texas jest jednym z liderów amerykańskiego rynku odzysku metali rzadkich. Celem transakcji jest dalszy dynamiczny rozwój naszej Grupy w Stanach Zjednoczonych i wzmacnianie pozycji rynkowej na tym rynku - mówi Krzysztof Spyra, członek zarządu Elemental Holding.

***
Grupa Elemental Holding zajmuje się pozyskiwaniem surowców strategicznych w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska. W skład działań przedsiębiorstwa wchodzi m.in. przetwarzanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, katalizatorów, obwodów drukowanych oraz metali nieżelaznych. Grupa jest aktualnie obecna w 15 krajach świata na trzech kontynentach – w Europie, Azji i Ameryce Północnej.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Automotivr CEE Day

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Smart Project Rokicki Śliwka Sp. k.a.
Coro-Tech Sp. z o.o.
Scanway S.A
NESDESIGN Sp. z o.o.
 bekuplast S.A.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.