Stokvis Tapes
Manutan
VIA
Aalberts
Sigfox
Gotec
29 kwietnia br. Hydro ogłosiło wezwanie na nabycie 100 proc. akcji Alumetal S.A., spółki notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Wezwanie zostało ogłoszone w wysokości 68,4 zł za akcję. Łączna cena zakupu to około 1,066 mld zł (ok. 232 mln euro).

Dzięki transakcji Hydro wzmocni swoją pozycję w zakresie recyklingu w Europie i poszerzy ofertę produktową na rynku stopów odlewniczych niskoemisyjnych i złomowych. Hydro zawarło porozumienie z dwoma członkami Rady Nadzorczej Alumetal S.A. oraz wszystkimi członkami zarządu spółki, posiadającymi łącznie około 39 proc. akcji spółki, którzy zobowiązali się do złożenia zapisów na wezwanie na wszystkie posiadane akcje.

Strategia Hydro 2025 ma na celu wzmocnienie pozycji Hydro w zakresie niskoemisyjnego aluminium poprzez inwestycje w recykling. Zgodnie z tą strategią zamierza podwoić recykling złomu poużytkowego (PCS) i zwiększyć roczny wskaźnik EBITDA z recyklingu o przedział od 0,7 do 1,1 miliarda NOK do 2025 roku. Stosowanie PCS znacznie zmniejsza ślad CO2 w porównaniu do złomu konsumenckiego/przetwórczego oraz aluminium pierwotnego.

Okres przyjmowania zapisów na wezwanie rozpocznie się 13 czerwca 2022 r. i zakończy się 12 lipca 2022 r. Hydro zastrzega sobie prawo do wydłużenia okresu przyjmowania zapisów zgodnie z warunkami wezwania.

W 2021 roku wartość sprzedaży Grupy Alumetal wyniosła niemal 2,19 mld zł, co oznacza wzrost o 106 proc. w stosunku do 2020 roku. Zysk EBITDA za zeszły rok osiągnął poziom 214,4 mln zł, czyli o 119 proc. więcej w stosunku do roku wcześniejszego. Zysk netto w 2021 roku wyniósł 151,6 mln zł wobec 55 mln złotych w 2020 roku (wzrost o 175 proc.).

Grupa Alumetal jest największym na rynku polskim i drugim co do wielkości producentem odlewniczych stopów aluminium w Europie o zdolności produkcyjnej 275 tys.  ton rocznie. Posiada trzy zakłady w Polsce i jeden na Węgrzech. Każdy z nich posiada certyfikat IATF 16949:2016.

Grupa Alumetal sprzedaje swoje produkty głównie na terenie Europy oraz do sektora motoryzacyjnego. Współpracuje z największymi koncernami motoryzacyjnymi, m.in: Grupą VW, Nemak, Tenneco.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Elmigo Sp. z o.o.
SpecialTech
Alucrom Sp. z o.o.
ebalta Polska
NESDESIGN Sp. z o.o.
GOTEC Polska Sp. z o.o.