Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
inter_groclin_auto_logo W grodziskiej fabryce Groclinu, której sztandarowymi produktami były wcześniej fotele do luksusowych aut, przy produkcji wiązek kablowych pracuje obecnie już 160 osób.

Harmonogram wdrożenia seryjnej produkcji został zrealizowany z prawie dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

- Zamówienia wynikające z umowy inwestycyjnej zawartej z Kabel Technik Polska systematycznie wzrastają. Uwzględniając plany produkcyjne do końca roku chcemy zatrudnić w grodziskiej fabryce 600 osób - mówi prezes Zbigniew Drzymała.

Rekrutacja rozpocznie się jeszcze w maju. Oferta firmy kierowana jest głównie do osób zarejestrowanych na lokalnym rynku pracy jako osoby bezrobotne. Stosowną informację władze spółki przekazały urzędom pracy w Grodzisku Wielkopolskim i Kościanie. Jest to praca w zawodzie elektromontera wiązek elektrycznych, wymagająca intensywnego przeszkolenia. Firma poniosła spore nakłady na szkolenia co przełożyło się na wyniki I kwartału i uzależnia tempo rekrutacji od pozyskania środków publicznych na aktywizację bezrobotnych. Teoretycznie cały proces mógłby się zakończyć nawet już we wrześniu.

- Mieliśmy świadomość korzyści synergii jakie przyniesie współpraca - tłumaczy André Gerstner, prezes Kabel Technik Polska. - Symulacje jakie braliśmy pod uwagę opierały się na konserwatywnych przesłankach, a rzeczywisty proces realizacji umowy przebiega znacznie sprawniej. Co więcej notujemy znaczny wzrost zamówień, na niektórych kontraktach nawet 400%. To pozwala nam zweryfikować plany i przyspieszyć harmonogram realizacji umowy.

Podpisana 21. marca umowa inwestycyjna zakłada nabycie 100% udziałów w spółce Kabel Technik Polska w drodze podwyższenia kapitału zakładowego Groclinu i emisji akcji serii F z wyłączeniem prawa poboru przez dotychczasowych akcjonariuszy. KTP zajmuje się produkcją i projektowaniem wiązek kablowych oraz szaf sterowniczych. Firma jest dostawcą dla gałęzi przemysłu pojazdów użytkowych (autobusów i samochodów ciężarowych), przemysłu samochodowego, telekomunikacyjnego, szynowego oraz energetyki wiatrowej. Odbiorcami produktów spółki są głównie firmy z Europy Zachodniej - m.in. Volvo, MAN, Volkswagen, Scania, ABB, Vestas, Alstom a także kanadyjski Bombardier. Firma osiąga w dobie recesji niezwykle dynamiczny wzrost przychodów - 32% w 2011 i 21% w 2012. Tylko w ubiegłym roku sprzedała produkty o wartości ponad 40 mln EUR. Akwizycja przyniesie Groclinowi dostęp do niszowego segmentu rynku o dużym potencjale wzrostu i wysokiej rentowności.

Plany rozwojowe Groclinu dotyczące zakładu w Grodzisku Wlkp., będą miały istotny wpływ na zdecydowaną poprawę wskaźników wysokiego bezrobocia w powiecie grodziskim i kościańskim w szczególności wśród kobiet, którym na rynku pracy jest zdecydowanie trudniej uzyskać  trwałe zatrudnienie. Spółka szacuje, że około 75% nowych miejsc pracy to oferta skierowana do kobiet.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
Etyfol
Gergonne Polska  Sp. z o.o.
HQ Plastics
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.