1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
CABKA
Aalberts
VIA
Sigfox
Gotec
22 listopada br. w Ujeździe oficjalnie rozpoczęto budowę fabryki foteli samochodowych, należącej do niemieckiego dostawcy firmy Isringhausen.

Pod koniec lipca 2021 r. inwestor otrzymał decyzję o wsparciu od Katowickiej SSE (KSSE). Firma zadeklarowała ponad 34 mln zł inwestycji (do 31 grudnia 2023 r.).

W poniedziałkowym wkopaniu kamienia węgielnego wzięli przedstawiciele zarządu Grupy Isringhausen, kierownictwo zakładu Isringhausen Sp. z o.o., zarządu KSSE i władz Ujazdu.

ISRINGHAUSEN polenNowa fabryka będzie produkować fotele do modeli Grupy Stellantis, która wiosną 2022 roku rozpocznie wytwarzać pojazdy użytkowe w Gliwicach. Planowana wielkość wynosi około 80 tys. siedzeń lub kombinacji siedzeń rocznie.

W pierwszym etapie budowy Isringhausen wybuduje halę produkcyjną wraz z magazynem o powierzchni około 5 tys. m2 i zatrudni około 120 osób. Powierzchnia działki inwestycyjnej zajmuje łączną powierzchnię niespełna 100 tys. m2 i jest przeznaczona na planowany rozwój Grupy Isringhausen.

Isringhausen - spółka Grupy AUNDE - jest jednym z wiodących producentów w zakresie rozwoju i produkcji innowacyjnych systemów siedzeń i sprężyn technicznych na całym świecie i posiada 52 zakłady w 20 krajach do produkcji siedzeń do samochodów ciężarowych, dostawczych, transporterów, autobusów, minibusów i pojazdów terenowych.

Grupa AUNDE posiada w Polsce już jeden zakład (Aunde Poland w Łodzi - elementy tapicerki samochodowej).
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ktl.pl plus Sp. z o.o., Sp.k.
Galwanizer Sp. z o.o.
Zakład Wielobranżowy Galwanizernia Sp. z o.o.
 bekuplast S.A.
Plastoplan Polska Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.